Ocena kierowcy - Mercedes Viano Van

fon60, 12 lat temu
Silnik 2.2 CDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2004
Mercedes Viano Van 2.2 CDI 150KM 110kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie do zdarcia. Na liczniku ma ponad 370tyś km i na bank był kręcony, a jeździ na pełnym syntetyku i nie weźmie ani kropelki. I jeszcze miskę olejową ma sporą, bo aż 8L.
Układ elektryczny : Komputer
Karoseria : rdza na tylnej klapie, koło zamka
Inne : elementy wykończenia niedopracowane
Mam mieszane uczucia co do tego samochodu. Przypomina to trochę relacje kierowców Alfa Romeo, którzy często stoją na poboczu, ale dla nich nie ma lepszego auta. Tak samo ja nie znam auta, który oferuje taką wygodę i jednocześnie przestrzeń ładunkową.
Silnik podtrzymuję tradycję Mercedesa. Bardzo miły warkot jak na Diesla. 150KM wystarczy kiedy samochód jest pusty i nic ani nikogo nie przewozi, ale zapełniony traci ducha i gaz do dechy zwiększa warkot, a przyśpieszenia nie czuć.
Jak na razie brak zastrzeżeń. Zmienia biegi kiedy trzeba, nie szarpie i żadnej awarii nie miała.
Jak w każdym szanującym się samochodzie. Nie zachwyca, ale też nie zawiedzie.
Duże szyby i kształt kartonika po mleku pomaga w dobrej widoczności. Manewrowanie nie sprawia problemu, choć zdarzyło się, że rama wokół przedniej szyby zasłoniła mi pieszego.
Wszystko pod ręką, wygodne, ale kiepskiej jakości jak na mercedesa. Gdyby to był Fiat to nie miał bym zastrzeżeń, ale plastiki są tragiczne. Acha i podłokietniki się odkręcają i zębatki się szczerbią (zębatki do regulacji położenia podłokietnika)
Wentylacja działa i grzeje. Jak na Diesla nawet szybko się rozgrzewa, ale pióra w nawiewach kiepsko wykonane i każde w inną stronę kieruje powietrze.
Tutaj Mercedes nie ma sobie równych. Zarówno kierowca jak i pasażerowie mają taką wygodę jak na kanapie przed telewizorem.
Zgadzam się z przedmówcami, że przy >130KM/h hałas jest nie mały, ale nie znam samochodu, o tych gabarytach, w którym byłby mniejszy.
Niestety Informacje o awariach to wszystko prawda. Ostatnio nawet padł do tego stopnia, że nie reagował na nic (działało tylko zamykanie centralnego zamka z głównego panelu na desce rozdzielczej). Jak się trafi na pechowy egzemplarz to straci się do 10tyś zł, ale jak by się tu rozejrzeć po rynku, to niech mi ktoś pokaże samochód o pojemności ładunkowej 4,5m³ i takiej wygodzie jazdy.
Z jednej strony uważam, że powinien być tańszy bo kłopotów sprawia sporo, ale z drugiej gdyby był tańszy to byłby jeszcze gorszym chłamem i nikt by tego nie kupił. Ten samochód dla mnie jest złem konicznym, jak teściowa w małżeństwie.
Jak pisałem wcześniej odpadają podłokietniki, wentylacja ma poluzowane pióra, i jedne drzwiy się obwiesiły a w drugich popsuła się klamka lub zamek i nie można ich otworzyć z zewnątrz.
Komputer zaczął jakiś czas temu szaleć z rana i wszystkie światła mrugały jak lampki na choince, aż w końcu padł całkowicie i nic już się nie uruchamiało.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 CDI 150KM 110kW [l/100km]

8,6