Ocena kierowcy - Mercedes Vito W447 Furgon Długi

Mirek, 4 lata temu
Silnik 2.1 114 CDI 136KM 100kW
Rok produkcji 2018
Mercedes Vito W447 Furgon Długi 2.1 114 CDI 136KM 100kW od 2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie jest super dobre.
Auto z niemieckiego salonu i uzytkowane w Niemczech.Dodatkowe wyposazenie: Klima-automatic, kamera cofania, nawigacja,ogrzewanie fotela kierowcy. Kupujac to auto, spodzewalem sie czegos o lepszej jakosci. Minusem, sa siedzenia i skrzynia biegow.
Dobra kultura pracy,dosyc cichy i nie czuc drgan i wibracji.Na poczatku mial zbyt mala moc jak na 136 koni.Zglosilem to w serwisie i podkrecili mu komputerek.Teraz jest dobrze.
W moim egzemplarzu skrzynia biegow byla beznadziejna,gdy byl nowy.Totalna porazka.Mialem duze problemy z wrzuceniem pierwszego i drugiego biegu.Myslalem,ze mi sprzedali popsute,nowe auto :) Do tego sprzeglo bylo bardzo twarde. Teraz biegi wchodza dobrze. Ale trzeba je wrzucac dokladnie,przy gleboko wcisnietym sprzegle.
Dobrze trzyma sie w zakretach.Nie czuc wyciagania z zakretu.Nie ma tez przechylow.Bardzo dobrze amortyzuje nierownosci na drodze.Rowniez poprzeczne przeszkody.Moim zdaniem,prowadzi sie jak osobowke.Jestem mile zaskoczony.
Dobrze wyglada.Nie widac zarysowan,odpryskow..
Z kamera cofania nie ma na co narzekac.Jedyne co ogranicza widocznosc,to slupek A.
Niewygodne siedzenia.Fotel kierowcy tez, chociaz jest okreslany,jako model "Komfort". A ja na poczatku czulem bardzo duzy dyskomfort. Potrzeba duzo czasu,zeby ustawic fotel kierowcy w optymalnym,w miare wygodnym polozeniu. Trzeba sie do niego przyzwyczaic. Podwojne siedzenie pasazerow,tez nie jest wygodne. Zauwazylem teraz,ze pomylilem rubryki.Ale to nic.Nie chce mi sie juz zmieniac. Teraz ergonomia.To moj pierwszy Mercedes i dlatego potrzebowalem troche czasu,zeby sie przyzwyczaic do rozmieszczen przelacznikow w aucie. Po uplywie czasu, jest ok.
To dziala dobrze. Klima szybko zaczyna chlodzic. Na ogrzewanie trzeba troche poczekac,ale ja ratuje sie wtedy ogrzewaniem fotela.
Jak juz napisalem w "Ergonomii" , bardzo niewygodne siedzenia.
Rewelacji nie ma ,ale jest dobrze.
Nic sie nie popsulo
Ciezko powiedziec. Ale za ta cene powinny byc napewno wygodniejsze siedzenia.
Nic nie wyskoczylo.
Brak usterek.