Ocena kierowcy - MG ZR

dawciok310, 5 lat temu
Silnik 1.8 WC 160KM 118kW
Rok produkcji 2002
MG ZR 1.8 WC 160KM 118kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik ma moc, można co nieco poświrować,
Karoseria : Ruda bedzie wychodzić, trzeba miec swojego lakiernika, wybrałem tą usterkę, bo zadnych innych powaznych nie doznałem
Auto uzytkowałem 1,5 roku, 31k km, Zaletą jest głownie niska cena i namiastka sportowego auta. Niezdecydowałbym się kupić go drugi raz, bo widzę ze tego typu auta nie są wygodne, raz ze małe dwa ze sztywne. To auto jest na prawde sportowe i przez co nie nadaje sie na polskie drogi a raczej na tor. Powazne minusy: sztywne zawieszenie ktorym jeździ sie jak taczką, słabe wyciszenie, słaby skręt, wysokie zurzycie paliwa biorąc pod uwage masę auta, ruda, opadająca podsufitka. Zalety: Niska cena(ja za swojego dałem 4500zł), dynamiczny silnik(v-tec z hondy), sportowy wygląd(spoiler), auflegi 17, ładny gril, ładne brzmienie wydechu, oraz wysoka bezawaryjność, zawieszenie jest absolutnie bezawaryjne. Z częściami nie miałem problemu, karoserię kupowałem do rovera 25, z naprawami również, Nieprawdą jest ze pękają uszczelki pod głowicą, ja i poprzednik tego niedoświadczyliśmy. Z silnikiem akurat nie sie nie działo. Przed zakupem wahałem sie miedzy MG ZR a Honda civic aerodeck, myśle ze na hondzie bym lepiej wyszedł. Autko nie jest niskie prześwit nad podłożem ma wysoki jakies 14cm. Wiele tych jest z Niemiec, dużo ma powypadkową przeszłość (mój miał)ale to nie wszytko w moim egzemplarzu ktoś robił naprawy na odwal sie i po kosztach. Jezeli ogladacie MG ZR a śmierdzi wam patologią zrezygnujcie. Myśle ze za tą cene to E36 da wiecej radości z jazdy i nie spadnie na wartości. ZUŻYCIE PODAŁEM W LPG
dynamiczny, zmienne fazy rozrzadu, hamuje po odpuszczeniu gazu
troche luzna, wbijało sie dobrze ale nie coś sie popsuło na postoju nie odrżnisz biegu normalnego od jalowego
trzyma sie dorgi, mozna połykac zakrety przy dużych predkosciach
gdzie niegdzie ruda wychodzi, ale nie ma tragedii
niestety, jazda tych samochodem jest jak taczką,
nauka zajmująca się zasadami i metodami dostosowania urządzeń i narzędzi do cech fizycznych i psychicznych człowieka
troche szyby parowały ale antypara natychiast sobie z tym poradziła, poza tym ok
niestety niedopuszczalnie mało jest miejsca na nogi dla tylnych pasazerów, pod zadnym pozorem nie bierzcie 5 osob doroslych,
na niskim poziomie
dośćm niskie, poniewaz autko jest bezawaryjne
dostatecznie dobry
nie było z tym problemu
nie było problemów, głownie eksploatacja, raz strzelił łancuch rozrzadu ale udało sie ocalić silnik

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 WC 160KM 118kW [l/100km]

11,5