Ocena kierowcy - MG ZT Sedan

batix, 12 lat temu
Rok produkcji 2002
MG ZT Sedan 2.5 190KM 140kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Inne : ze to jest naprawde fajny samochod
podsumowujac auto duze(niektorzy uwazaja ze na miasto za duze)komfortowe bardzo wygodne spalanie na znosnym poziomie w granicach 12 litrow ktos moze powiedziec ze to bardzo duzo ale przy takiej masie i tym silniku jest ok, decydujac sie na to auto trzeba to brac pod uwage ,jak narazie przez rok uzytkowania bezawaryjne wiec o kosztach napraw nic nie moge napisac. decydujac sie na mg mialem bardzo duze obawy bo wlasciwie wiele nie wiedzialem na jego temat teraz z perspektywy czasu nie zaluje swojej decyzji i gdybym mial jeszcze raz stanac przed kupnem tego auta z ta wiedza co mam teraz to napewno zdecydowalbym sie na jego kupno ze 2 albo 3 lata wczesniej
silnik pracuje rewelacyjnie ,super sie wkreca w obroty az milo posluchac jak pracuje nie chce sie wlaczac radia jak sie dodaje gazu to naprawde czuc moc tego auta
jak dla mnie troche za ciezko wchodza biegi
swietnie sie prowadzi jazda to czysta przyjemnosc teraz do pracy zaczolem jezdzic obwodnica a nie przez miasto bo to czysta przyjemnosc rozpedzic sie tym autem
gdy mam optymalnie ustawiony fotel delikatnie mi przeszkadza lusterko wsteczne moge obnizyc troche fotel wtedy nie widze konca maski to taka pierdola wlasciwie pisze zedy tu cos napisac
trudno jest pisac o aucie w ktorym wlasciwie wszystko mi pasuje ,auto napewno dla indywidualistow ktorzy chca sie wyroznic z tlumu oplow,bmw,vv czy fordow(nie pisze ze te auta sa zle)dlugo szukalem auta wlasciwie to chcialem vectre ale jakos tak przypadkiem trafilem na mojego mg i teraz nie zaluje bo bym sie juz nie zamienil mimo ze opel napewno mnie pali
dziala bez zarzutu
fotele przednie bardzo wygodne dobrze trzymaja,duzo miejsca super,z tyłu tez bardzo duzo miejsca ale trzeciej osobie moze byc niewygodnie wiec na dluzsze trasy to auto raczej na 4 osoby bagaznik jest za to potezny
bez zarzutu
ktos kto zdecyduje sie na tak duze auto i z takim silnikiem nie moze zadac spalania na poziomie 6 czy nawet 8 litrow i nie po sie kupuje to auto zeby jezdzic oszczednie bojac sie docisnac jak trzeba ,auto jest wprost rewelacyjne ale trzeba sie liczyc z tym ze bedzie sie duzo czesciej zagladac na stacje benzynowa ,tak na dobra sprawe to nie liczylem dokladnie ile spala mniej wiecej jak zatankuje 20 litrow to starcza na jakies 180 km
jesli brac pod uwage stosunek jakosci do ceny to wypada wprost fantastycznie ,praktycznie za niewielkie pieniadze mozna miec komfortowa prawie limuzyne o sportowym charakterze uwazam ze auto jest wykonane bardzo starannie i mimo uplywu juz prawie 10 lat nadal wyglada bardzo atrakcyjnie i powoduje ze nie jedna osoba sie ogladnie ,na naszym rynku jest bardzo malo tych samochodow i wlasciwie ciezko go kupic mimo w miare atrakcyjnych cen nalezy jednak przed kupnem dobrze sie zastanowic a juz kupujac sprawdzic auto aby nie wpakowac sie w mine wiekszosc osob ktore posiada swojego mg i dba o niego nie bedzie chcialo sie go pozbyc
przez pierwszy rok uzytkowania wymienilem jedna zarowke z przodu i zarowke w oswietleniu bagaznika
ja narazie przez rok uzytkowania nie zanotowalem zadnej powaznej usterki

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 190KM 140kW [l/100km]

12,2