Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt V

Silnik 1.6 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Mitsubishi Colt V 1.6 i 90KM 66kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Cewki zapłonowe
Świetne auto! Jedyny problrm jaki miałem to cewki zapłonowe (są dwie), jedna zaczeła przebijać prąd co spowodowało wielką utrate mocy, dławienie się samochodu, zacinanie, większe zużycie paliwa, kopanie prądem przy wysiadaniu, nierówna pracę silnika. Wymieniłem jedną cewke na używaną ale dobrą poniewa ż nowa kosztuje 450-500zł, po wymianie wszystko git, pieknie cacy:). Dokładnie po roku znowu to samo się dzieje....chyba kupię nową tym razem. A pozatym szybko zużywają się amortyzatory, posiadam wersje sport edition z fabrycznym ospojlerowaniem, świetnie się prowadzi, ale z uwagi na mały prześwit parkowanie w mieście jest tragiczne, dobrze że te plastiki są wysokiej jakości to nic nie pęka od uderzeń. Autko mimo niewielkich rozmiarów ma mały skręt. Nie jest to typowy mieszczuch jak niektórzy sądzą. Do minusów mozna dodac słabe wyciszenie wnętrza i szybko zuzywające się zawieszenie(zależy jak kto patrzy w focusie zużywa się szybciej), nisiej jakości opaski na gumy osłaniające przeguby więc warto założyć inne np. od golfa III a do plusów zaliczyć można genialne jak na tę klase wykonanie wnętrza, chodzi mi o jakość, nic nie trzeszczy anie nie drga a także duży bagażnik jak na rozmiary samochodu, niestety kosztem miejsca na nogi dla pasażerów na tylniej kanapie( mam 185 cm wzrostu i żeby było mi wygodnie to fotel do końca odsówam a wtedy za mną nikt nie usiądzie, chyba że dziecko. Z przodu miejsca wystarczająco a nawet dużo, w końcu colt V generacji8 to wersja hatchbeck Lancera. Poważnych usterek poprostu nie ma w tym samochodzie, dobry kierowca na krótkim dystansie spokojnie wygra z calibrami, bmw z silnikami 1,8 itp:) Daje rade:)Auto raczej dla 2 osób(z tyłu jest niewygodnie, ale napewno 100 razy lepiej niz w corsie, tigrze itp)do setki w 9 sekund da rade, prędkość maksymalna przy sprzyjających warunkach 200km/h a 180 pojedzie zawsze. Jezdziłem wieloma juz samochodami wię moja opinia jest dosyc rzetelna, polecam ten samochód, części są nie drogie i dostępne. Prosta konstrukcja pozwala na łatwe zdiagnozowanie problemów i usterek. Ciekawie rozwiązano instalacje elektryczną-wszystko podłączone jest na wtyczki więc każdy łatwo i szybko może odłączyc elementy takie jak cewki zapłonowe, lusterka elektryczne, zegary czy sterowanie el. szyb. Opel vectra przy Colcie to złom. Colcik z dobrym zawieszeniem i układem kierowniczym to naprawde fajny samochód w porównaniu z innymi z tej samej klasy i lat. Mam Colta prawie 3 lata, Przebieg 140 000, ja przejechałem nim 60 000. Awarie to cewka zapłonowa i gniazdo zapalniczki. Z części zuzywających wymieniałem, klocki i tarcze hamulcowe z przodu, świece, olej, 2 razy żarówke H4, opony, pióra wycieraczek, lałem paliwo i płyn do spryskiwaczy i nic więcej nie robiłem:). Amortyzatory juz są słabe i tłuką ale spokojnie przegląd przejdą, z tyłu wyje łożysko(to muszę wymienić). Pod spodem znikome ślady korozji, na karoseri tylko z tyłu pod lampą coś zaczyna żyć(narazie niewidoczne prawie, samochód nie był garażowany. Auto ciągle ma fabryczne zawieszenie i wydech, do niedawna fabryczny był też akumulator Panasonic. Aaaa!! Do minusów dodam jeszcze kiepsko wykonane wnęki/miejsca na głośniki-z przodu w drzwiach i z tyłu na wysokości kanapy po założeni głośnika od świata oddziela je tylko karoseria więc są narażone na wilgoć a nawet wode więc bez przeróbek nie warto montować wysokiej klasy sprzętu. To by było tyle, podsumowując Mitsubishi Colt V generacji ma plusy i minusy jako każdy samochód, ale zdecydowanie jest więcej plusów. Gorązo polecam auto dla młodych i dla tych co jeżdzą więcej w pojedynke lub w paże.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 90KM 66kW [l/100km]

7,2