Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt VI Hatchback

Rok produkcji 2005
Mitsubishi Colt VI Hatchback 1.1 i 12 V CZ3 75KM 55kW od 2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Fajna dynamika w mieście i na krótszych dystansach
Układ elektryczny : Stosunkowo częste przepalanie się żarówek
Mimo, że samochód nie jest idealny jak dla mnie całokształt wypada doskonale. Dlaczego? Przez 4 lata użytkowania z moim Coltem CZ3 nie stało się nic co mogłoby wpłynąć negatywnie na stan moich nerwów. Każdy samochód ma swoje wady, zawsze można się do czegoś doczepić. W Colt jest to słabe wyciszenie wnętrza, średniej jakości poszycie foteli oraz plastiki. Wszystko to można poprawić we własnym zakresie. Od czego w końcu jest tuning? Przez cały okres użytkowania Colta przytrafiły mi się jedynie dwie, i to niewielkie usterki. Jedną z nich było zapalenie się kontrolki silnika i jednoczesny spadek mocy. Po skasowaniu błędu wszystko wróciło do normy. Drugą drobnostką było popiskiwanie rolki alternatora. Wymiana załatwiła sprawę. Samochód idealnie nadaje się do jazdy miejskiej. 75KM przy pojemności zaledwie 1124 daje naprawdę fajny efekt. Autko jest dynamiczne przy czym również ekonomiczne. Na dłuższych dystansach jazda nie jest bardzo komfortowa jednak przecież Colt 1.1 to nie limuzyna :) Właśnie jestem w trakcie szukania nowego samochodu i na pewno zastanowię się nad kolejnym egzemplarzem Mitsubishi. Mały, zgrabny, z nutką sportowej energii
Silnik na plus. Brak większych usterek. Popiskiwanie rolki alternatora, wymiana załatwia sprawę. Dość głośna praca silnika, co dla mnie nie jest minusem.
Skrzynia biegów działa prawidłowo. Jedynym mankamentem jest wsteczny bieg. Przy jego wrzucaniu niekiedy można usłyszeć nieprzyjemny zgrzyt. Brak usterek
Nie ma większych zastrzeżeń. Colt dobrze trzyma się drogi. Na zakrętach delikatny dyskomfort. Dobry promień skrętu przy manewrowaniu w ciasnych miejscach
Brak zastrzeżeń. Super widoczność z przodu, dzięki dużej szybie, jak i z boków. A lusterka boczne? Po prostu bajka. Jak na tak mały samochód są naprawdę stosunkowo duże, widać wszystko !
Wygodne fotele. Dobrze dopasowane do kierowcy. Wszystko na wyciągnięcie ręki. Indywidualne dopasowanie wysokości fotela oraz położenia kierownicy. Dużo przestrzeni z przodu.
Brak zastrzeżeń. Zimą ciepło, latem chłodno. Klimatyzacja bez wad. Szybko się nagrzewa. Nawiew działa dość przyjemnie (nie drażni ucha). Szybko radzi sobie z zaparowanymi szybami
Tutaj naprawdę wieeelki plus dla Colta. Kierowca i pasażer z przodu na pewno nie będą mieli zastrzeżeń. Mały samochód, wielka przestrzeń. Z tyłu może być nieco gorzej, jednak nie zapominajmy, że jest to autko miejskie.
Nie jestem wyczulona na tym punkcie. Mogłoby być lepiej ale nie słychać nieprzyjemnych zgrzytów. Przy dużej prędkości, pojawia się większy dyskomfort ale na optymalnym poziomie.
Brak usterek - brak większych kosztów. Niewielkie spalanie - wielki plus. Klasyczne koszty płynów, filtrów itd. Drogo w ASO? Są zamienniki. Ale po co ASO jak nie ma poważnych usterek
Kupiłam używany egzemplarz 4 lata temu. Autka trzymają cenę ale jakość jest naprawdę dobra. Wybór między Yarisem a Coltem? Oczywiście Colt. Podobna cena a zyskujemy lepszą dynamikę, więcej KM, więcej przestrzeni wewnątrz, lepsze wykonane wnętrze...
Na 4 lata użytkowania dwie drobne usterki opisane wcześniej, z którymi szybko się uporałam. Nie mam nic do zarzucenia, w końcu autko ma już 11 lat. Pierwszy akumulator został wymieniony po 7 latach użytkowania.
Brak, brak i jeszcze raz brak. Japończycy (i Holendrzy) pokazali co potrafią. Mój egzemplarz był bez zarzutu. Wszystkie samochody powinny być równie niezawodne

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 i 12 V CZ3 75KM 55kW [l/100km]

5,6