Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt VI Hatchback

Jurek, 12 lat temu
Silnik 1.5 12V DI-D 95KM 70kW
Rok produkcji 2008
Mitsubishi Colt VI Hatchback 1.5 12V DI-D 95KM 70kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : przyspieszenie i zużycie paliwa niskie wbrew niektórym opiniom forumowiczów pisanym nie wiem po co.
Poczatkowo byłem sceptycznie nastawiony do tego auta. Eksploatowałem już kilka samochodów mitsubishi ale były to ,,prawdziwe\" japończyki. Jednak teraz mogę tylko potwierdzić jakość tego auta potwierdzaną w testach niezawodności. Jeśli ktoś nie chce mieć problemów technicznych a przy tym nie lubi wąchać spalin kierowców rasowych autek ten niech kupi małego colta. Szczególnie dieselek w wersji 3-y drzwiowej dużo potrafi a przy tym jadąc oszczednie nie opustoszy naszej kieszeni. No i ceny w porównaniu z oplem czy fordem są atrakcyjne.
Witam. Poczatkowo byłem zdegustowany tym dieselkiem mitsubishi, a właściwie mercedesa. Jednak dłuższa eksploatacja tego silnika przekonała mnie do jego zalet. silnik 3-y cylindrowy wiec kultura pracy nie jest idealna, jednak szczególnie po rozgrzaniu można wytrzymać. Za to przyspieszenie i elastycznośc od 60 km/h bardzo dobra. Ma również ciekawy dzwięk pracy nie przypominajacy diesla. Mi to nie przeszkadza. Przyspieszenie 9.8 / wersja 3d/ sama wówi za siebie.
Nie mam zastrzeżeń co do zestopniowania. Natomiast praca lewarka trochę nie ze stajni mitsubishi, szczególnie załączanie wstecznego może przyspożyć trudności.
Małe auto wiec nie można żądać zbyt wiele. Twardo zestrojone więc trzyma sie drogi i nie przechyla na zakretach. Natomiast jadąc po dziurach należy zachować ostrożność. Układ kierowniczy precyzyjny, jednak troche lubi myszkować po jezdni szczególnie z polskimi garbami. Niestety niski profil ogumienia jest słyszalny w kabinie ale to standart.
Niestety słupki przednie ograniczaja widocznośc. Ale to urok nie tylko colta. Taki typ auta. Trzeba uważać szczególnie na pieszych.
Wszystko na swoim miejscu, klimatyzacja automatyczna, chłodzony schowek. Również wymiana żarówek nie przysparza trudności.Fotele doskonałe /oczywiście na klase auta/ Może dodał bym kilka schowków.
jest ok, a nawet bardzo dobrze. Nawet mały dieselek w zimie dość szybko się nagrzewa.
Tutaj jest bardzo dobrze. Z przodu i z tyłu po prostu o segment wyżej. Bagażnik mały, ale prosty system przesuwania i sładania tylnych foteli robi swoje. Dodam że ja mam wersje 3-y drzwiową. Jakość tapicerki i plastików dośc dobra. Troszeczkę skrzypi ale tylko po wertepach.
Niestet przeciętnie, diesel 3-y cylindrowy odczuwa sie wibracje.
Nie ma co narzekać trasa - 70-80km-3,5 trasa - 90-100km-4,5 średno1/2 -4,5/po przebiegu 20.000 km/ oczywiście przy umiarkowanym przyspieszaniu i jażdzie włąściwie głównie bez pasażerów. co ciekawe komputer oszukuje na niekorzyść producenta tak o około 0,5 l.
myślę że bardzo atrakcyjna
przeglady co 20000 km. Nic sie nie psuje. Koszt Części eksploatacyjnych w normie.Użwanych mnóstwo. Drobiazgi w serwisie jak to u mitsubishi bardzo drogie. Taki urok tej Firmy - niestety.
Brak. nie zmyślam. Silnik na łańcuszku wiec spoko. tylko jezdzić.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 12V DI-D 95KM 70kW [l/100km]

3,4