Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer IX Sedan

MarcinJ, 9 lat temu
Silnik 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Rok produkcji 2011
Mitsubishi Lancer IX Sedan 1.6 MIVEC 117KM 86kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : po trzech latach coś stuka w zawieszeniu
Samochód wizualnie wspaniały, mechanicznie solidny, jednak marnie wykończony. Plastiki są bardzo kiepskiej jakości, wiele elementów przymocowanych od niechcenia, ale takie poprostu są japończyki. Prostota, ale funkcjonalna. Wyposażenie w wersji Invite przyzwoite, adekwatne do ceny. Samochód jest niezwykle przestronny, a komfort podróżowania odpowiedni. Fotele moim zdaniem powinny być zdecydowanie twardsze. W samochodzie jest dość głośno, ale to kwestia przyzwyczajenia. Co do trwałości ciężko na razie się wypowiedzieć bo mam samochód zbyt krótko (2 miesiące).
Dynamiczny, chętny do wkręcania się na obroty i przyjemnie brzmiący. Na pochwałe zasługuje bardzo skromny apetyt na paliwo. Moc czuć od niskich obrotów, ale dopiero przy 3tys zaczyna być ciekawie. Co do awaryjności to jak na razie nie potrafię ocenić.
Przełożenia są umiarkowanej długości, skrzynia jest dość elastyczna, ale mało precyzyjna. Czasem kłopot sprawia szybka zmiana biegów, a wsteczny trzeba wrzucać na kilka razy. To moim zdaniem słaba strona tego samochodu.
Dobrze, ale nie zachwyca. Samochód jest ciężki i duży co sprawia wrażenie pływania, szczególnie na wysokich fabrycznych oponach i ostrych wolnych zakrętach. Przy dużych prędkościach na autostradzie prowadzenie jest pewne i stabilne.
Do przodu widoczność bardzo poprawna, ogromny plus za duże lusterka które ułatwiają zmianę pasa oraz cofanie.
Wszystko na swoim miejscu, ale obsługa nie jest tak całkowicie domyślna. Brak polskiego menu w ustawieniach. Do ustawienia radia koniecznia instrukcja.
Automatyczna klimatyzacja szybka i wydajna. Jak z ogrzewaniem to jeszcze nie wiem.
przestronnie, ale fotele są zdecydowanie zbyt miekkie. Trzy osoby z tyłu podróżują bez problemu.
Samochód jest głośny, nie tylko przy większych prędkościach. Możliwe że to kwestia kiepskich fabrycznych opon, ale obawiam się, że jednak chodzi o marne wyciszenie.
Mam Lancera 1.6 od dwóch miesięcy. Za każdym razem tankuje wyłącznie do pełna i za każdym razem liczyłem spalanie na podstawie pokonanego przebiegu. Wyniki są bardzo zaskakujące! Samochód spala średnio 6,3l /100km! Samochodem pokonuje około 45km dziennie drogami gminnymi i wojewódzkimi o małym zatłoczeniu ale o dużych róznicach nachylenia. Na wzniesieniach wciskam gaz, na spadkach hamuje silnikiem, ale często dynamicznie przyśpieszam na prostych czy przy wyprzedzaniu. W ten wynik wliczyła się również autostrada na dystansie 200km z prędkościami rzędu 160km/h. Wtedy komputer pokazuje 6,8-7l. Dynamika auta w zupełności mi odpowiada, szczególnie że wcześniej jeździłem dużo słabszym autem. Stosunek mocy do dynamiki vs spalanie jest genialne! Jak na razie jestem w pełni zadowolony z tego co daje mi ten samochód.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MIVEC 117KM 86kW [l/100km]

6,6