Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer IX Sedan

kaczor, 14 lat temu
Silnik 1.8 MIVEC 143KM 105kW
Rok produkcji 2009
Mitsubishi Lancer IX Sedan 1.8 MIVEC 143KM 105kW 2007-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Na równej nawierzchni nie ma sobie równych w swojej klasie. Aż chce się jeździc.
Ogólnie samochód spełnia wszystkie postawione mu wymagania. Jest śliczny i przyciąga wzrok. Co do jazdy... potrafi dostarczyc wiele przyjemnych wrażeń (niestety kosztem spalania). Uważam że stosunek jakośc do ceny jest najlepsza w tej klasie. Wyposażenie zawiera wszystkie konieczne pozycje. Szczególnie polecam system audio RF - najlepszy seryjny system jaki słyszałem. Podsumowując: polecam jako auto dla każdego. Jeżeli lubisz poszalec i cenisz sobie dobry system grający warto dołożyc do wersji INTENSE z 18" kołami i subwooferem. Do codziennej jazdy po nierównych drogach w zupełnosci wystarczy niższa konfiguracja.
Silnik dysponuje dużą odczuwalną mocą na wysokich obrotach (zmienne fazy rozrządu) natomiast trochę brakuje odejścia na niskich obrotach.
Układ jezdny perfekcyjny. Samochód trzyma się drogi jak przyklejony. Warunkiem jest jazda po równej nawierzchni. Do codziennego miejskiego użytkowania polecam felgi 16". 18" są o niebo ładniejsze i zapewniają lepsze prowadzenie ale tylko na idealnych drogach.
Do przodu bez zastrzeżeń natomiast do tyłu konieczne są czujniki parkowania.
Wnętrze nie jest wykonane z najwyższej klasy materiałów ale za to wszystko jest tam gdzie byc powinno. Obsługa radia czy klimatyzacji bez chwili zastanowienia.
Chłodzi szybko i skutecznie. Grzeje również ;)
Bardzo ale to bardzo przestronne wnętrze. Za równo dla kierowcy jak i wszystkich pasażerów. Samochód z zewnątrz nie wygląda na przestronny natomiast miło zaskakuje.
Silnika podczas postoju nie słychac, przy wysokich obrotach wydaje przyjemny dla ucha pomruk. Uważam, że zbyt mało wygłuszony jest pod względem audio... przechodnie słuchają tego co my;)
Nie jestem może obiektywny ponieważ do ekonomicznych kierowców nie należę ale samochód mógłby palic mniej. Ma duże rozbieżności od 7-8 na trasie do 13-14 przy ostrej jeździe.
Jak dotąd brak najmniejszych problemów mechanicznych i elektronicznych. Jedynym bolesnym faktem jest obecnośc odprysków na lakierze ( nie polecam myc pod bardzo wysokim ciśnieniem)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 MIVEC 143KM 105kW [l/100km]

9,6