Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer IX Sedan

Silnik 1.8 MIVEC 143KM 105kW
Rok produkcji 2009
Mitsubishi Lancer IX Sedan 1.8 MIVEC 143KM 105kW 2007-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Podsumuje jednym zdaniem: Świetne auto :) nie zamieniłbym w tej chwili na żadne inne :)
Kultura pracy silnika bardzo dobrze, w środku cichutko a jak się depnie w gaz słychać bardzo przyjemny mruk :), jeśli chodzi o elastyczność < 2000rpm ciężko, po przekroczeniu 2500 a następnie 3500rpm budzi się z niego prawdziwa bestia :D
Wg mnie skrzynia chodzi bardzo dobrze, nigdy mi nic nie haczy, nic nie wyskakuje
No po prostu bajka... trzyma się drogi jak przyklejony, wchodzenie z większą predkością w zakręt to czysta przyjemność :) jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mną rzuciło na którąś stronę.
Jest dobrze, z tyłu mam spojler wiec i tak nic nie widzę :P z przodu szyba mogłaby być troche wyżej (mam fotel ustawiony na min a i tak swiateł nie widzę jak stoję pierwszy :P) lusterka boczne miodzio, są bardzo duże i wszystko pięknie widać
W zimie ciepełko, dość szybko się rozgrzewa, w lecie dość szybko chłodzi jak się ustawi na min. przyczepić się można do chłodzonego schowka - przy nagrzanych plastikach ciężko coś szybko schlodzić
Fotel mam dość wysuniety do tyłu a miejsca z tyłu dla pasażerów w cholere i troche :) z tyłu pasażerowie sobie chwalą przyjemność jazdy, dużo miejsca w górę, na boki :D po stronie kierowcy miejsca również bardzo dużo, przestrzeni na tyle ile w samochodach klasy wyższej.
Cichutko, silnika prawie nie słychać, lekki szum do 100km/h, powyzej 130km robi się dość głośno, powyżej 150km/h jakos tak ciszej :)
Jak na taki silnik spalanie jest ok, oczywiscie jak się depnie w gaz to potrafi łyknąć :) wiadomo, jak każdy samochód :) przeglądu nie miałem, naprawiać również nie miałem co do tej pory :)
Jeśli chodzi o stosunek cena/jakość cena/wyposażenie to w swojej klasie nie ma równych.
Nic się nie psuje, japońce to jednak potrafią... :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 MIVEC 143KM 105kW [l/100km]

8,6