Ocena kierowcy - Mitsubishi Space Star (1998)

Max Hummel, 8 lat temu
Silnik 1.9 DI-D 102KM 75kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: 5 lat
Mitsubishi Space Star (1998) 1.9 DI-D 102KM 75kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ogniska rdzy na błotnikach przy nadkolach, ale auto ma 14 lat...
Układ hamulcowy : Nie trzymający ręczny. Mechanik nie dał rady. I tak zostawiam na wstecznym.
Niezawodnie od pięciu lat, więc jaka miałaby być ocena? Doskonała. Auto miało 209ooo km. w chwili zakupu. Bałem się takiego przebiegu choć auto było śliczne. Inne od reszty. Długo szukałem wersji komfort. I znalazłem. Ciemne szyby, kolor ciemny granat, chromowane wykończenia, relingi dachowe, daszek na tylnej klapie, dwa komplety 15-sto calowych alufelg(lato i zima), pełna elektryka i klimatyzacja i wygodne siedzenia. Tylko brakuje haka. Po przesiadce z bravy - niebo a ziemia. Dopiero telefon do mechanika, który nie widząc auta, ale słysząc, że to space star upewnił mnie, że nie ma się co bać przebiegu bo spokojnie dożyje 300ooo. Może i miał rację. Auto będę sprzedawał jesienią, z nieukrywanym żalem, jedynie z przyczyny większych potrzeb. Większy bagażnik, rama i 4/4. Ten sam silnik, DI-D ma Pajero i o nim myślę jako o następcy. Fakt jednak, że tym autem Japończycy zasłużyli sobie na wysoką opinię.
Silnik ma ponad 240ooo km. i ciągle jak nowy. Żadnych napraw, reperacji, stuków.
Bez zarzutów. Żadnych napraw.
Standardowe wymiany elementów zawieszenia. Bez większych kosztów. Ceny amortyzatorów na tyle niskie, że wymiana co dwa lata nie wywala dziury w kieszeni i tu fakt, tylne amortyzatory rzeczywiście szybciej padają więc warto zainwestować w lepsze a nie liczyć, że kupując komplet czterech sztuk za 95/sztuki podbijemy polskie drogi.
Zadowalająca. Czasem przedni, lewy słupek stara się coś zasłonić, ale nie zdarzyło mi się przez to kogoś lub czegoś 'zaliczyć'.
Większość potrzebnych uchwytów i przycisków łatwo dostępna. Brakuje trochę sterowania lusterkami w drzwiach przy sterownikach szyb czy drugiego gniazda zapalniczki, ale to szczegóły.
No, gdyby nie klima ciężko by się przednią szybę jesienią suszyło. Ogrzewanie działa jak należy, nawet przy minus 15 silnik nagrzewa się szybko.
Nazwa Space Star nie jest bezzasadna, większość nowych pasażerów stwierdza, 'ty, ale on spory w środku, na zewnątrz na duży nie wygląda'. I taki właśnie jest.
Nie mam zbytniego porównania. No nie mam. Wiem, jednak, że ani w trasie, ani jeżdżąc w mieście nie ma problemów podczas rozmowy.
Auto, które nie psuje się mimo takiego przebiegu i spala między 6 a 7l ropy w mieście musi mieć ocenę doskonałą!
Tego oczekiwałem po aucie za 15ooo w 2009r.
Czasem raz, czasem dwa razy na rok zmiana żarówek. Ogniska rdzy pod warstwą lakieru w tylnych błotnikach tuż nad kołami i nie załapujący ręczny hamulec, mimo naprawy.
Nic. Nie zaistniały dotąd.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 DI-D 102KM 75kW [l/100km]

6,2
7,7
Dziennik kosztów dla Mitsubishi Space Star (1998) 1.9 DI-D 102KM 75kW
5,2
Mitsubishi Space Star (1998)