Ocena kierowcy - Nissan Micra III Hatchback 5d

Silnik 1.5 dCi 86KM 63kW
Rok produkcji 2003
Nissan Micra III Hatchback 5d 1.5 dCi 86KM 63kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : zużycie paliwa
Karoseria : obawiam sie zabezpieczenia antykorozyjnego...na razie w porządku ale czas pokaże
Bardzo dobre małe auto. Bardzo ekonomiczne!! Zrywne, i całkiem praktyczne. Uroda dyskusyjna ale o gustach się nie dyskutuje;) Razi trochę ilość zastosowanego plastiku sprawiającego wrażenie delikatnego. Jak na razie trzyma się:) Jednak moje poprzednie auta sprawiały lepsze wrażenia. Jako podsumowanie stwierdzam że zakup tego auta to jedna z lepszych decyzji. Jako auto dla żony na dojazdy do pracy i poruszanie sie po mieście trudno o lepszy wybór, chociaż... poprzednie auto było jeszcze lepsze;) ale golfa II nic nie pobije!:) Niestety żonie uroda Micry bardziej odpowiada niż wygląd Golfa:( Osobiście autko mi odpowiada bardzo, aczkolwiek nie poruszam się nim...Mondeo jest wygodniejsze;)
silnik słabo wyciszony, wyraźnie słyszalny, elastyczność świetna, ten silniczek dobrze popycha to małe autko, nie czuć zbytnio aby miał poważne obciążenie
działa!:) żadnych stuków, puków, wycia, wyłączania biegów i tym podobnych historii. Auto w tej chwili ma 9 lat a mechanizm zmiany biegów nie ma żadnych luzów
jest to pojazd do jazdy głównie po mieście, mały, lekki, prosto skonstruowany. Prowadzi się jak każda prosta przednionapędówka - żadnych rewelacji, żadnych dramatów. Mechanizm rozłączania sprzęgła działa opornie ale samo sprzęgło jest jeszcze fabryczne. W zawieszeniu wymieniłem jedyny element przez 3 lata (łożysko koła)
Żona, która korzysta z microfona codziennie jest zadowolona, żadne z poprzednich aut nie oferowało podobnej widoczności. Siedzi się dosyć wysoko, powierzchnia szyb jest spora.
Mimo taniego wykonania i podstawowego przeznaczenia jako pojazd do miasta jest bardzo dobrze. Wygodna, wysoka pozycja za kierownicą, kilka przydatnych schowków (Opel Astra III to katastrofa w porównaniu z Micrą) mimo jasnej tapicerki w naszym egzemplarzu sprawuje się ona bardzo dobrze. Bagażnik jest niewielki, lecz z uwagi na możliwość przesuwania tylnej kanapy zyskuje na funkcjonalności (wyjazd wakacyjny na wywczasy z małym dzieckiem jest mozliwy do wykonania).Z uwagi na nisko poprowadzone progi i wysoki fotel wsiadanie dla kobiet jest ułatwione. Męczy hałas od silnika i uchylonych szyb (ale to wada większości aut w tym segmencie)
Raczej nie polecam zakupu tego auta bez klimatyzacji, będzie to męczące w upalne lato. Z uwagi na ukształtowanie karoserii szybka jazda z uchylonym oknem to męczący hałas. Ogrzewanie działa wydajnie lecz niestety długo nagrzewa się układ chłodzenia po uruchomieniu zimnego silnika.
auto jest małe więc cudów nie można się spodziewać. Żona stwierdziła że poprzednie jej auto (GOLF mk 2) było obszerniejsze ale nigdy nie sprawdziliśmy tego
słabe ale nie mam porównania do innych aut tej klasy i wielkości z dieslem pod maską.silnik słychać i raczej się nie pomylimy co do rodzaju paliwa;)
3 rok eksploatacji i ciągle nie możemy wyjść z podziwu. Auto nie dość że się nie psuje to dodatkowo mało pali. Żona dojeżdżając do pracy w mieście (Olsztyn) nie może przekroczyć 6l/100km. W trasie spalanie schodzi do 4l/100km (latem) Zimą wzrasta o ok.1l Próbowałem sprawdzić maksymalne spalanie w mieście.Po tygodniu wygłupów wyszło 6,5l/100km - naprawdę lichy wynik;) Przez 3 lata wymieniłem tylko 1 łożysko koła- cena w normie.Poza tym same wymiany eksploatacyjne. Przed zakupem naczytałem się historii o awaryjności tych aut i silników dCi. G..no prawda. Jak dbasz tak masz!!
w momencie zakupu nie było tanie ale z czasem okazało się że samochód był wart wydanych pieniędzy i odwdzięczył się z nawiązką:)
awaria?! hmm.... wymiana łozyska tylnego koła (zaczęło huczeć)........i tyle. Mimo tanio plastikowego wykonania tego auta trafił się nam egzemplarz naprawdę niezawodny. Nawet żarówki się nie chcą przepalać. Aczkolwiek wymiana przednich (robiłem to po zakupie) to nie jest przyjemna czynność i kretyńsko ktoś to wymyślił!!
brak kodu do oryginalnego radia;) Niestety musiałem skorzystać z usług ASO Nissan w Olsztynie :(

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 86KM 63kW [l/100km]

Nissan Micra III Hatchback 5d