Ocena kierowcy - Nissan Navara IV Double Cab

Łukasz, 4 lata temu
Rok produkcji 2018
Nissan Navara IV Double Cab 2.3 190KM 140kW od 2015 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Spodziewałem się topornego hamulca, rodem z samochodów roboczych, a tu proszę, miękko, przyjemnie, z pełnym wyczuciem siły hamowania. Dla mnie jest to miłe zaskoczenie.
Karoseria : Mimo wszystko jest to dość niecodzienne, żeby w samochodzie tego typu, była dwustrefowa klimatyzacja, skórzana tapicerka, fotochromatyczne lusterko wsteczne, automatyczna skrzynia biegów, podgrzewane fotele przednie i ustawiany elektrycznie fotel kierowcy, szyberdach, itp. Do tego reduktor i dodatkowa blokada tylnego mostu może się przydać w niezaplanowanej sytuacji.
U nas Navara jest samochodem rodzinnym, a tylko przy okazji przewozi przedmioty do remontu domu, itp. Z pewnością jest to niezwykle wielozadaniowy samochód, który dzięki dość komfortowemu zawieszeniu, automatycznej skrzyni i w miarę oszczędnemu silnikowi nadaje się do użytkowania na co dzień.
Chciałbym dać pięć gwiazdek, ale wydaje mi się, że silnik mógłby być nieco bardziej oszczędny i nieco cichszy. Poza tym mocy aż nadto.
Skrzynia działa rewelacyjnie. Bardzo szybko zmienia biegi, chociaż mogłaby czasami szybciej przerzucić na kolejny bieg. Poza tym świetna.
Zabieram dwie gwiazdki za brak możliwości jeżdżenia z napędem 4x4 cały czas. Wolno tego napędu używać tylko na śliskiej nawierzchni. To dla mnie wielka szkoda, a zimą, gdzie chwilami jedzie się po śniegu, a chwilami jest suchy asfalt, raczej uniemożliwia przełączanie cały czas napędu na dwa lub cztery koła. Przy tak dużym samochodzie, sam napęd na tył może w niektórych sytuacjach być niebezpieczny.
Wszystko mi się podoba i dlatego kupiłem ten samochód, więc nie wiem co więcej mogę napisać o karoserii? Może to, że szumy powietrza są słyszalne przy prędkościach powyżej 100km/h.
Jak na tak duży samochód to znakomicie. Poza tym jest wyposażony w kamery 360 stopni, które bardzo ułatwiają życie :-)
Chciałbym mieć wysuwany podłokietnik pomiędzy fotelami no i więcej miejsca np. po lub za kanapą na drobiazgi, typu jakieś narzędzia, itp. Miejsce pod kanapą jest, aczkolwiek dostęp jest bardzo ograniczony.
Bez zarzutu. Dwustrefowa klimatyzacja bardzo się przydaje.
Niczego mi nie brakuje, a jeździmy z fotelikiem dla dzieci.
Tak jak pisałem przy silniku, niestety czasami wydaje się być nieco za głośno, szczególnie podczas przyspieszania. Poza tym słychać opory powietrza.
Ciężko porównać do zwykłej osobówki, ponieważ koszta są wyższe, dlatego nie mogę dać pięciu gwiazdek, ale jak na tak duży i wielozadaniowy pojazd myślę, że koszta są do zaakceptowania.
Myślę, że za tą cenę nie znalazłbym na rynku nic ciekawszego. Jestem bardzo zadowolony. Zapłaciłem równowartość średnio wyposażonej np. Skody Octavii, więc chyba nie ma czego porównywać.
Absolutnie nic mnie nie denerwuje i też nic się nie przytrafiło.
Oczywiście jak na razie brak i oby tak zostało

On - zużycie paliwa dla silnika 2.3 190KM 140kW [l/100km]

8,1