Ocena kierowcy - Nissan Primera III Kombi

Piotr, ponad rok temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2002
Nissan Primera III Kombi 1.8 i 16V 116KM 85kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Auto o ciekawej stylistyce i wygodnym sterowaniu (panel kontrolny). Cała reszta to porażka. Wiecznie psujący się silnik (łańcuch rozrządu - śmiechu warte). Korozja. Relatywnie wysokie ceny nawet drobnych elementów jak końcówki spryskiwaczy. Najbardziej kapryśny samochód jaki miałem.To naprawdę ciężki zarzut, bo jeździłem też Daewoo Nexią..!
Nie grzeszy ekonomią (jeździłem na BP a nie LPG) a osiągi przy takiej masie też nie powalają. Przez 2 lata wymieniałem cewki, czujniki położenia wału, wariator zmiennych faz rozrządu etc...
Działała.
Robił co do niego należy, acz regeneracja maglownicy jest stosunkowo droga bo wspomaganie jest hydrauliczne.
Nawet dziś wygląda dobrze. Największa zaleta tego auta.
OK, choć podczas deszczu lewa wycieczka (przynajmniej u mnie) pozostawiała dość duży nie oczyszczony fragment przy słupku - trzeba było uważać.
Wygodne fotele, wygodna guzikologia dużo miejsca i spory bagażnik.
Klima chłodziła b. wydajnie, z kolei jesienią i zimą szybko się nagrzewał. Bez zastrzeżeń.
Dużo miejsca nawet dla 5 osób, choć kanapa z tyłu to zawsze gorzej niż osobne siedzenia.
Mój egzemplarz był relatywnie głośny. Espace 4 którym teraz jeżdżę jest zauważalnie cichszy.
Naprawy trudne do przeprowadzenia - w mojej mieścinie żaden mechanik nie kwapił się do remontów, wysoka cena nawet prostych części.
Nie polecam. Nie wziąłbym go po raz drugi nawet za darmo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]

7,6