Ocena kierowcy - Nissan Primera III Sedan

Silnik 2.2 DTI 126KM 93kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Nissan Primera III Sedan 2.2 DTI 126KM 93kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Zacznijmy od tego że jakby się dało dał bym 3.5 gwiazki ale losowo wybrałelm że dam 3 a nie 4. Przechodząc do opinie auto jest spoko ale nie jest wogóle cenione ma tyle samo zwolenników co hejterów. Z plusów to karoseria i przestrzeń a z minusów pełno drobiazgów średnio raz na miesiąc coś się psuje to szyba nie działa i zamówienie w drive thru w mc donaldzie trzeba było składać przy otwartych drzwicha tu rdza zaczyna wchodzić tu się drzwi nie chcą otwierać suto nie chce czasem zapalić albo na przykład pas nie chce się rozpiąć. Nie wiem szczeże czy kupił bym ponownie. Auto ma średnie spalanie po mieście 7.7 jakby komuś nie chciało się przewijać
Pod względem awaryjności jest bardzo dobrze nigdy się nie zepsół ale jest powolnych czasami więc jak ktoś chce niezawodny silnik i że spoko osiągami to spoko a jak ktoś chce auto szybkie albo lubi ścigać się na światłach a nie zależy mu na bezawaryjności to to totalnie nie silnik dla niego. Ogólnie do polecenia
Nigdy nic się nie działo ani skrzynia biegów nie była wymieniana biegi wchodzą bardzo łatwo nie wiem czy to dobry powód natomiast kiedyś na parkingu podczas szarpnięcia i próby wpięcia drugiego biegu wyskoczyła gałka do zmiany biegów a takto nic się nie działo skrzynia nieawaryjna myślę że do poleciania.
Nie mam zbytnio dużej wiedzy w tej dziedzinie ale nigdy nic się z niczym nie działo przy kołach ani zawieszeniu koła. Raz była sytuacja że nissan trafił do naprawy bo było ryzyko że jak mocno wpadnie w dziurę to odpadnie koło- przynajmniej tak mówił mechanik może chciał podkręcić trochę nie wiem nie wypowiadam się bo nie mam wiedzy w tej dziedzinie a opinia jest szczera
Karoseria to największy plus auta. Podczas zderzenia w Mitsubishi był błotnik i drzwi do wymiany (nissan uderzył przodem w bok auta marki mitsubishi) a w nissanie lekko wgniótł się zderzak auto nie do zajechania pod względem blachy inne auta które puknęła/przytarły były do naprawy a nissan lekka wgnioteczka jak od ołówka
Daje trzy gwiazdy ponieważ tylna szyba jest strasznie pochylona i auto jest niskie a zagłówki zasłaniają całą widoczność. Siedząc z przodu i chcąc odwrócić się zobaczyć co na przykład jedzie za nissanem to widzę zagłówki i 20-esto centymetrowy pasek przez który cokolwiek widać. Ale takto poza tym widoczność jest bardzo dobra
Auto ma dobre spalania średnio 7.7 litrów na 100 kilometrów przy oszczędnej jeździe po mieście a nawet bardzo oszczędnej. Maksymalne złóżycie paliwa po mieście to 8.2 litra/100km a minimalne to 6.0 natomiast przy oszczędnej jeździe na długiej trasie spalanie wynosi 5.9 litra na 100 kilometrów. Przy silnik
Ogrzewanie jest dobre bardzo jak całość czyli wentylacja i ogrzewanie. Jedyne do czego mogę się przyczepić to głośność. Auto ma słabe wyciszenie w każdej dziedzinie a ogrzewanie chuczy jak suszarka z prl-u natomiast ogrzewanie dobrze i to się liczy. Jak da się mniejszy nawiew to jest bardzo dobrze .
Super mega mega duży plus auta. Ja mam 169cm wzrostu z przodu jestem w stanie wyprostować nogi i się oprzeć a z tyłu na spokojnie się mieszczę. Fotele także są bardzo wygodne i bagażnik (posiadam sedana z 2002 roku) jest też bardzo duży i pakowny więc jak macie coś do przewiezienia to spokojnie dacie radę.
Masakra. Wyciszenia to jest w tym aucie coś okropnego. Jedyna rzecz do której mogę się serio bardzo przyczepić to jest wyciszenie. Nigdy nie jechałem w traktorze ale jechałem w primerze 2.2 diesel. Myślę że to jest mniej więcej takie samo odczucie. Przy przyśpieszaniu to maksymalne podgłoszenie słuchawek jbl nie wystarcza...
Spoko. Naprawy poważnej nie było z kilkanaście lat o ile kiedykolwiek była ale kojarzy mi się że była. Auto pali 7.7 litrów po mieście co jest na auto takiej wagi całkiem całkiem dobrym wynikiem a części eksploatacyjne także nie są drogie. Podbija tu cena tego auta która jest mega mała ale u mechanika on dawno nie był
I ile można to tak nazwać- opłacalna inwestycja. Auto gwarantuje niezawodność (zwłaszcza na poważnych usterkach) oraz bardzo solidną blachę i komfort jazdy poza odgłosami silnika które sę głośne strasznie . Auto uważam że nawet się opłaca kupić e takiej cenie gdyż jest ona bardzo bardzo mała ale mimo to nissan gwarantuje dużo plusów.
No powiem tak mogło by być lepiej natomiast nie jest najgorzej. Do mechanika z takimi drobnoztkami nawet nie jest zaprowadzany ale naprawy są do 50zł, naprawy typu tu szyba nie działa i zamówienie w mc donaldzie przez otwarte drzwi trzeba składać tu drzwi się zatną tu mas nie chce się rozpiąć ale jak sama nazwa wskazuje są to drobiazgi
Szczeże nie pamiętam czy kiedykolwiek miało poważną naprawę ale chyba kilkanaście lat temu miało. Auto jest z 2002 roku więc jedna poważna naprawa to naprawdę dobry wynik z resztą uwzględnimy to że auto ma 300tys.km przebiegu i jest używane codziennie po mniej więcej 20 kilometrów. Z resztą nie wiadomo czy nie miało cofanego przebiegu u poprzedniego właściciela

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 DTI 126KM 93kW [l/100km]

6,7