Ocena kierowcy - Nissan Sunny B13 Hatchback

kapi4u@02.pl, 16 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Nissan Sunny B13 Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik oraz niezawodność ogolna auta
Karoseria : ja zrbilem odazu po kupnie konserwacje i pare poprawek karoserii (korozja)
Rewelacja jak na tak stary samochód i takie pieniądze (5000zl). dynamiki moze pozazdroscic nie jeden wspolczesny silnik o porównywalnej pojemności - zgadzam sięz opinia przedmuwców że chodzi conajmniej jak 1.6
Wsumie niema co narzekać, ale mogło by być napewno lepiej ale w co najwyżej nowym samochodzie a nie z pocz. lat 90
Bardzo dobrze trzyma sie drogi i ma sie poczucie pełnej kontroli nad pojazdem. Na nierównosciach troche trzesie ale cos za cos albo komfort albo swobodne pokonywanie zakretów.
Dla mnie poprostu super swlaszcza jak ktos ma 3d hatchbacka jak ja, dobrze z przodu i tak samo z tyłu kwestia przyzwyczajenia( jak sa zagłówki to troszke gorzej ale smiało mozna na lusterka jezdzić
nie ma sie czego doczepic jak na tak stare auto, wszsytko na swoim miejscu, moze troszke po spratańsku.
Ogrzewanie rewelka po 500m robi sie juz cieplo (zima) w lecie szyberdach robi za klime
z przodu bardzo dobrze, tył w hatchbacku nieco gorzej wiadomo jak w coupe.
do 120 przyzwoicie, potem głośno, za to na biegu jałowym przy ciepłym silniku auta praktycznie nie słychać!!!
dodam ze niemam lekkiej nogi ;-)
nie znam innego auta tej jakosci w cenie za jaka mozna nabyc takiego sunny zwlaszcza z silnikiem tym 1400
normalne spray eksploatacyjne, ja wymienialem akurat amortyzatory z tyłu 330zl szt orginalne i z przodu tez powoli slychać
brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]