Ocena kierowcy - Nissan Sunny B13 Hatchback

esliwinski, 19 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1992
Nissan Sunny B13 Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Auto na piatke, dobrze sia prowadzi, malo pali, bezawaryjne, niskie koszty czesci eksploatacyjnych.
Silnik jest cichy, dobrze wkreca sie na obroty i mozna posluchac troche sportowego brzmienia. Elastyczność super, w miescie nie trzeba czesto zmieniac biegow a na trasie dlugi piaty bieg pozwala na przyspieszenia bez redukcji nawet z ponizej 70 km/h. Na LPG malo dynamiczny w dolnym zakresie obrotow, ale to normalka ;)
Biegi wchodza lekko, plynnie bez zgrzytow. Na zimnym silniku pare pierwszych wlozen dwojki chaczy ale pozniej zmiana super.
Auto nisko zawieszone, dobrze dobrany stosunek tlumienia nierownosci do twardosci. Szeroki rozstaw osi powoduje ze mozna szybko wchodzic w zakrety, a twardosc nie pozwala na wychylania. Prowadzi sie sportowo, nie czujemy przy duzych predkosciach ze auto nam gdzies odjezdza. Uklad kierwoniczy daje nam do zrozumienia ze to my prowadzimy to auto. Przy ostrym hamowaniu nie ma "nurkowania".
Z tego auta widac wszystko co jest wokol niego. Widocznosc przez tylna szybe jest super, nie to co we wszystkich nowych autach z wielkimi szybami a widocznoscia jak przez okienko w czolgu.
Wszystko jest pod reka, czytelne. Obsluga czegokolwiek bezproblemowa i intuicyjna.
Nagrzewinica spisuje sie naprawde dobrze, przy mrozach naprawde niewiele czasu potrzeba zeby w srodku zrobilo sie cieplo, latem dmuchawa spisuje sie idealnie, a brak klimy rekompensuje szyber dach (polecam).
Auto z przodu ma wystarczajaco duzo miejsca, nawet dla wysokich osob. Z tylu z miejscem gorzej, szczegolnie za kierowca. Ale za to ogromny bagaznik.
Autko dobrze wyciszone, w kabinie przy wyzszych predkosciach (od 140 km/h)robi sie glosno. Ale dobre audio i juz ;)
Spalania podaje dla gazu bo juz nie pamietam danych dla benzyny. Na Pb95 jezdze tylko zima w miescie do pracy (10 km) i wtedy na 100 km wychodzi 9l. Spalanie LPG naprawde jest zaskakujace szczegolnie ze nie mam bardzo "lekkiej nogi". Czesci do auta i napawy sa tanie (poza serwisem). Ale oprocz czesci eksploatacyjnych i paru drobiazgów nic nie trzeba napraiwac 8-).
Econo na najwyzszym poziome na dzien dzisiejszy rocznik 96 z przebiegiem okolo 130000 km z pelna elektryka mozna nabyc za 10000 zł. I na pewno na pare lat mamy spokoj i zawsze dojedziemy do pracy na czas.
Ten samochod jest niezawodny, przez 314000 km dwa tazy zdarzylo mi sie ze nie zapalil. Raz po 8 latach uzywania padl akumulator, a drugi raz zawiesil sie rozrusznik (dla mnie to te 2 nieposluszenstwa nie istnieja). A z tzw. drobiazgow to zarowka od podswietlenia deski, bezpiecznik itp.
Zadnych.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]