Ocena kierowcy - Nissan Sunny B13 Sedan

rafikk, bez11@wp.pl, 21 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1991
Nissan Sunny B13 Sedan 1.4 16V 75KM 55kW 1990-1995 - Oceń swoje auto
Swiente niezawodny autko, duzy bagaznik, zwawy i ekeonomiczny i niezawodny silniczek. Lubie mojego "slonecznika".
Elastycznosc calkiem niezla- jestem mile zaskoczony, na LPG troche gorzej ale nie narzekam. Rozrzad dosc glosno stuka ale juz za tydzien wymiana lancuszkow i napinaczy.
Jak jest mrozno IIka wchodzi kiepsko, ale juz po chwili jest spoko, potem po rozgrzniu znowu wchodzi kiepsko (trujka i wstek tez nie najlepiej), najprawdopodobniej synchronizatory padaja- trzeba szybko zmieniac biegi i jest spoko.
Padly przeguby zewnetrzne, stukaja juz od jakiegos czasu, w najblizszym czasie wymiana. Precyzja ukladu kierowniczego bardzo dobra (przy szybkim krenceniu kolkiem czasem wlanczam niechcacy klakson ;). Amortyzatory do wymiany, nie pracuja tak jak potrzeba zato na rownej drodze dosc dobrze sie trzyma w zakretach, chodz na przegladzie maszyna wycenila ich sprawnosc na 96% :) Sprezyny z tylu troszke oklaply i jak sie duzo zapakuje do kufra (sedan) to znacznie siada tyl auta. Troszke zbyt pozno zalanczaja sie tylne hamulce i ciezko mi jak narazie cosik powalczyc lewa noga na cheblu.
Bardzo dobra, swietna tylna "panoramiczna" szyba i duze lusterka zewnetrzne.
Jak na autko z przed dziesieciu lat bardzo dobrze jest z ergonomia, fotel regulowany juz w LX. Spox.
Wmiare szybko sie robi cieplo, wetylator nie chalasuje za bardzo.
Z przodu git, z tylu tez nie najgorzej.
Jak rozrzad nie halasowal to silniczka na wolnych wogole nie slychac bylo.Uszkelka w tylnych prawych dzwoach nie docisnieta i slychacz szumy powietrza. Tlumik ostatni przerdzwialy i go slychac ewidentnie ;). Silentbloki troszje stukaja i tez je sychac a w srodku wszystko trzeszczy i to slychac najbardziej, no ale od czego mamy radio.
Miasto - 10, zima 11. Na trasie potrafi zejsc ponizej 9 - dynamiczna jazda na LPG. Przeglady robie sobie sam, wiec kosztuja mnie tylko troche narwow jak sie srubki ukrecaja. Naprawy polecam w bylym woj. siedleckim, tanio bardzo.
Przedtem mialem Poldka´94. W porowaniu z nim Sunny jest jakosciowo o pare lat swietlnych do przodu. Cena samochody jak i czesci (nie orginalnych) na przyzwoitym poziomie.
Dmuchawa dziala tylko na maxa jak sie wlanczy. Wew. obieg powietrza sie zablokowal. Ogrzewanie tylnej szyby padlo. Deska rozdzielcza sie nie podswietla. Przepala sie bezpiecznik od swiatel postojowych.
Raz tylko bylem niemile zaskoczony jak sie przetarl przewod hamulcowy przy tylnym bebenku- akurat bylo z gorki, ledwo wychamowalem ... no ale coz, zdarza sie.

Usterki Nissan Sunny B13

Nissan Sunny B13 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu