Ocena kierowcy - Opel Astra F Cabrio

keller, 13 lat temu
Silnik 1.6 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Opel Astra F Cabrio 1.6 i 75KM 55kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Jazda bez dachu:)!
Karoseria : Niestety blach to ople nie mają zbyt dobrych;/. Ale gdy się troszkę w nią zainwestuje i na bieżąco dba jest ok.
Zawieszenie : Troszkę siada zawieszenie na naszych drogach ale jak się jeździ to normalka. Za to jest bardzo tanie.
Układ elektryczny : siadają drobne rzeczy. Dużo w tym aucie elektryki więc czasem musi się coś zepsuć
Silnik Słaby:(. Ale za to w miarę ekonomiczny. Bezawaryjny i jak na te lata, które ma bardzo cicho chodzi.
Skrzynia biegów działa precyzyjnie.
Zawieszenie fajnie zestrojone. Nie wiem czy wszystkie astry cabrio są troszeczkę usztywnione i obniżone tak jak moja. W zakrętach trzyma się super. Przy niskim profilu opon i większej szerokości w zakręty wchodzi z dobrą przyczepnością. Nowe samochody tej klasy mają problem utrzymać się w zakręcie z taką prędkością co asterka:). Niestety w zawieszeniu siadają troszkę podzespoły. Głównie łączniki stabilizatorów i tuleje w wahaczach, ale na szczęście części kosztują grosze.
Widoczności dobra. Przednie słupki nie stanowią problemu. Brak bocznych słupków. Przez tylną szybę jak na cabrio widać bardzo dobrze. Problemem jest tylko mała szyba boczna z tyłu i przy cofaniu nie widać wiele gdy się chce wycofać na drogę poprzeczną.
W środku wszystko fajnie wykończone. Bogate wyposażenie. Moje auto posiada wykończenie skórzane i tylko takie nadaje się do cabrio ponieważ troszkę się kurzy przy otwartym dachu. Skórę można łatwo przetrzeć i po kłopocie a tapicerki już tak łatwo nie doczyścimy.
Ogrzewanie jest bardzo dobre jak we wszystkich astrach F. W zimie jest cieplej niż w niektórych osobówkach z tradycyjnym dachem.
Dużo miejsca dla kierowcy. Wygodne fotele, fajnie trzymają na boki. Z tyłu już jest trochę mniej miejsca ale po wsiadnięciu wsuwamy się w wyprofilowaną kanapę i czujemy się jak w prawdziwym coupe!
Cicho w tym aucie nie jest. Troszkę trzeszczą plastiki i słychać szum opon jeśli mamy troszkę szersze. Ale w tym aucie się podnosi dach, muzyczkę załącza i cieszy się z każdego kilometra w gorące dni:)!
Samochód z instalacją LPG jest bardzo ekonomiczny. W cyklu mieszanym spala mi ok 9-10l. Jazda po miejscu bez oszczędzania paliwa to już ok 11l. Ceny napraw są bardzo niskie. Części tanie i sporo zamienników.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 75KM 55kW [l/100km]

9,5