Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

PABLO_29, 14 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1992
Opel Astra F Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1991-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Najbardziej Asterka zaskoczyla mnie przestronnoscia wnetrza, wielkoscia bagaznika, komfortowym jak na te klase auta zawieszeniem i dobrze wyciszonym silniczkiem :)
Karoseria : Rdzawa Mery atakuje !!! Kontroluj regularnie stan blacharki !!!
Zawieszenie : Dzyn Dzyn Dzyn !!! Wlasnie pekla ci tylna sprezyna !!!
Układ elektryczny : Miej w zapasie kable wysokiego napiecia !!!
Dla mojej rodzinki, 2+2 autko super. Ekonomiczne, przestronne, w miare bezawaryjne. Asterka sprawdza sie idealnie chociaz zaczynam myslec o czyms wiekszym, wiec mozliwe ze niedlugo sie z Opelkiem rozstane :( A moze zostawie je jako drugie w rodzinie ??? ;) zobaczymy...
Silniczek 1.4, nie mam do niego wiekszych zastrzezen, wiedzialem co kupuje, pracuje cicho i rowno. Nie jest to demon szybkosci, ale pozwala poruszac sie z punktu A do punktu B. O szybkim i sprawnym wyprzedzaniu raczej nie ma mowy, wiec wyprzedzam inne auta tylko wtedy, gdy siedzi obok mnie tesciowa ;) !!!
Wszystko w jak najlepszym porzadku, tylko ten wsteczny !!! ;) mozna pomylic z jedynka ;) no ale to urok Opli :)
Akurat w mojej Asterce mam miekko zestrojone zawieszenie, wiec jest to \"kanapa na kolach\", komfort podrozowania podobny jak w samochodach klase wyzszych. Dodajac do tego wspomaganie jest super :) !!!
Nic do zarzucenia!
Wszystko pod reka, logicznie, prosto rozwiazane...z jednym malym haczykiem !!! Gdy kupisz Astre, spytaj sie poprzedniego wlasciciela jak sie wlacza oswietlenie kabiny, tudziez ogrzewanie tylnej szyby ;) powodzenia zycze :) !!!
Ogrzewanie w zasadzie ok, tylko musze w zimie przejechac kilka kilometrow zeby zaczelo dzialac :), wentylacja...hmmm...wentylator na najwyzszym biegu dziala niczym silnik odrzutowca. W lato pomaga szyberdach i otwarte okna ;)
Jak dla mojej rodziny doskonale !!! Z przodu mnostwo miejsca dla dwoch doroslych osob. Z tylu dwojka dzieci, ale miejsca dosyc nawet dla doroslych. Po wymontowaniu tylnej polki spokojnie wsadzam do bagaznika dwa zlozone wozki dzieciece !!! I KLAPA SIE JESZCZE DOMYKA !!! ;)
Akurat w mojej Asterce silniczka nie slychac!!! Nawet przy wiekszych predkosciach!!! Czesto zastanawiam sie, czy silnik zgasl, jest tak cicho!!! Chociaz czasami wolalbym slyszec silnik niz moja zone siedzaca obok ;)
Zuzycie paliwa przy podstawowym silniczku akceptowalne. Asterka nie uderza mnie zbytnio po kieszeni. W koncu to jedno z najpopularniejszych aut w Polsce, czesci zamienne mozna kupic za grosze!!!
Dobre autko za niewielkie pieniadze, przy odrobinie uwagi bedzie dlugo sluzyc swojemu wlascicielowi. Dostep do czesci rewelacyjny, czesci tanie, autko malo awaryjne. Polecam Opelka z cala odpowiedzialnoscia :)
W zasadzie jesli cos sie zepsulo to tylko przez moja nieuwage. Pod tym wzgledem Asterka spisuje sie swietnie :)
Jak narazie nie narzekam, zawieszenie wiadomo...polskie drogi !!! Napewno uciazliwe sa pekniecia tylnych sprezyn w Astrach, mojej niestety sie przytrafilo to juz dwukrotnie, na szczescie wymienia sie je szybko i prosto. I te wilgotniejace kable wysokiego napiecia gdy przez kilka dni jest deszczowa pogoda, na szczescie wymiana na nowe, firmowe, jak narazie wyeliminowala u mnie ten problem ;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

Opel Astra F Hatchback