Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

Silnik 1.6 i 71KM 52kW
Rok produkcji 1995
Opel Astra F Hatchback 1.6 i 71KM 52kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : komfort
Zawieszenie : silentblocki i końcówki drążków kier
Silnik : słabe uszczelki
Karoseria : nawet niemieckie egzemplarze lubią pordzewieć
jedyny minus dla mnie to słaby silnik. 70 KM w połączeniu z automatem nie porywa, choć potrafi się odwdzięczyć wygodną i relaksującą jazdą.
cichy ale przy zimnym silniku warkotliwy i nieprzyjemnie wibruje trzęsąc całą karoserią. Po osiągnięciu temperatury roboczej cichy i kulturalny
automatyczna, 4-biegowa + nadbieg. ocena j.w., wszystko zależy od temperatury pracy. Po osiągnięciu swojej temp pracuje bardzo płynnie i daje się sterować nogą. Posłuszna i wygodna.
bardziej komfortowy niż sportowy. Mnie odpowiada. Na codzień wygodny, a w razie potrzeby da się poszaleć w zakrętach zwłaszcza z większymi felgami i niższymi oponami (195/50 R15 zamiast 185/65 R14).
dobrze widoczny przód i tył, łatwo daje się wyczuć i do tego zwrotny
bez zastrzeżeń
mimo prób nie udało się usunąć usterki polegającej na nawiewie zimnego powietrza mimo regulacji ze środkowych kratek, łatwo paruje w deszczu, jeżeli jadą 2 osoby i więcej pary nie daje się pozbyć
jak na wiek konstrukcji bardzo dobrze + pojemny bagażnik
przy rozsądnych prędkościach cicho, od przebiegu 140tys km zaczynają hałasować plastiki, zawieszenie mimo bardzo dobrego stanu technicznego słychać na naszych drogach
spalanie słabe 1,6 + automat: trasa 6,0 - 8,0 i dużo zależy od stylu jazdy, słaby silnik trzeba kręcić i spalanie rośnie; miasto: 7,5 - 10,0 i też zależy od pośpiechu. Największa wada to słaby silnik, jeżeli ktoś jeżdzi spokojnie będzie zachwycony (ja jestem). Części i naprawy bardzo tanie, a do tego nie psuje się.
wszystko już opisałem
oprócz wspomnianej wentylacji i uszczelki pod klawiaturą, która cieknie po paru tys km psuje sie tylko to co może na naszych drogach = drobiazgi w przednim zawieszeniu. Poza tym samochód bezawaryjny i tani w serwisowaniu.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 71KM 52kW [l/100km]