Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

civic706@vp.pl, 18 lat temu
Silnik 1.6 i 71KM 52kW
Rok produkcji 1995
Opel Astra F Hatchback 1.6 i 71KM 52kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Auto dobrze zaprojektowane i wykonane. Doskonałe dla samotników i dla rodziny z 2 lub 3 dzieci! Radzi sobie w każdych warunkach - coś o tym wiem bo zrobiłem tym autem 120tyś km i mam je juz 7 lat, najpierw słuzyło mi samemu teraz mojej rodzince:) !!! Rdzy na nim nie widać - ale było konserwowane w tym czasie 3 razy wiec to chyba dlatego! Niestety latka lecą i zaczynam mysleć o zmianie w przyszłym roku i chyba przesiade sie na astre II!
silnik sam w sobie dosć cichy i nawet w miare elastyczny. Wielki plus, że mało pali, troszke gożej z przyspieszeniem, ale czego wymagać od jednostki 75konnej.
skrzynia ok - czasami zgrzytnie przy właczaniu wstecznego ale to chyba norma.
zawieszenie zniosło wiele zwracając uwage na stan naszy dróg i na fakt ze wiele tym autem jeżdże po polnych drogach. Trosze siada tył kiedy dostanie za duzo obciążenia. ogólnie nie jest źle!
Widoczność ok.
W środku jest wszystko na swoim miejscu! Fotele są wygodne! Deska astry wydaje się wciąż w miarę atrakcyjna.
ogrzewanie jest ok, żle natomiast wyglada sprawa wętylacji - kiedy pada szyby strasznie parują!
Jest to sedan - miejsca jest dosć duzo dla kierowcy i pasażerów! Idealnie dla 4 osób w trasie choć 5 też sie zmieści bez problemów! Wielki plus za przeogromny jak na tą klase bagażnik - w Golfie takiego nie maja:) !!
Jest dosć cicho. Denerwować mogą nieco skrzeczące plastiki drzwi.
Auto tanie w eksploatacji! Duzo nie pali, a części są bardzo tanie - prawie jak do Poloneza! wpisuje ile spaliła gazu!
Cena opla szybko spada , ale za to jakoś pojazdu jest naprawde ok! Czesci tanie! Gorąco polecam ten model!!!
Psuja sie pierdołki - a to wyciek oleju z miski a to zimering puści. Wymieniłem rok temu kable wysokiego napięcia i to chyba wszystko. Cześci są naprawde tanie wiec zadne naprawy nie sa kosztowne! Ogólnie nie jest źle!
Z poważnych usterek to wymieniłem sprzęgło - ale spaliło sie chyba z mojej winy bo dużo podróżuje z przyczepą do tego czesto ciągne ją po wertepach obładowaną cementem na budowę:)! Wymieniłem też uszczelke pod głowicą, ale to dlatego że było widać ze sie poci a nie chciałem zeby pekła mi gdzieś w trasie. Auto nigdy nie staneło w drodze - zawsze dowoziło mnie na miejsce!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 71KM 52kW [l/100km]

6,8