Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1993
Opel Astra F Hatchback 2.0 i 115KM 85kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Okrutnie piszczą czasami
Mam dosyć pozytywne odczucia co do tego auta. Jeszcze mnie specjalnie nie zawiodło. Jednak mój brat, który ma strę kombi z tego samego rocznika (1,6i) Czy mój tęść (sedan 1,4i) mojej opinii nie podzielą. Może miałem szczęście.
Pomimo swojej mocy, czasami mam wrażenie że czegoś mu brakuje. Stosunkowo elastyczny, można "przycisnąć" kiedy zajdzie taka potrzeba
Skrzynia pracuje przeciętnie. Troszke bije podczes przyspieszania. Miałem okazje pojeździć innymi astrami F i jest dokładnie tak samo.
Nażekać nie mogę. Ładnie wchodzi w zakręty. Ciężki podczas ustawiania zbieżności (Często i gęsto lecą końcówki drązków przy tym zabiegu). Ogólnie podczas jazdy samochód "płynie"
Widoczność dobra, brak specjalnych zastrzeżeń.
Wszystko w zasięgu ręki. Troszke nie wygodne są włączniki światła w kokpicie, czy podgżewania tylnej szyby. Jeśli ktoś lubi palić w samochodzie ( a fuuu :P), może mieć problem z popielniczką, Znajduje się ona w dosyć niewygodnym miejscu, za drążkiem zmiany biegu.
Grzeje fajnie i dosyć szybko, Gorsza sprawa to chłodzenie. Na dworzu musi być dosyć chłodno żeby spełniało swoją funkcję. Piekielnie paruje (prawie każda astra którą znam) Nawiew prawie nic nie daje. Często podczas ulewy trzeba otwierać okna, lub czeka nas przymusowy postój.
Ciężko mi się wypowiedzieć. Jestem raczej wysoki, i troszke tego miejsca czasami brakuje.
Nie jest źle podczas jazdy po mieście. Na trasie przy prędkości od 100 km/h zaczyna się robić dosyć głośno.
Co mogę powiedzieć... Starszy silnik, 2,0 l. Może nie jest najgorzej. Ale 10 litrów benzyny po mieście troszkę przeraża (gaz prawie identycznie 10,3 l) Trasa znacznie lepiej - 8 l ( Co ciekawe gazu spala znacznie poniżej 8 l)
Autko jest idealne dla ludzi z mniej zasobnym portfelem ale ceniących sobie komfort. W sam raz na rodzinne wypady za miasto jak i do pracy. Doskonały dla młodego człowieka. Sporo napraw można zrobić samemu, bez specjalnej wiedzy o mechanice. Fajnie się prezentuje jak na ten rocznik. Średnio awaryjny. Myślę że wart uwagi.
Uszczelki, tarcze zegarów (zdzierają się). Mieszki dosyć szybko się rwą. Włącznik świateł awaryjnych (ale w łatwy sposób można naprawić go samemu w 5 minut).
No cóż... Jak każdy samochód... w miarę regularne naprawy (filtry, amortyzatory, łączniki itd) i samochodzik będzie nam słóżyć długie lata.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

9,1