Ocena kierowcy - Opel Astra F Kombi

Jacek Niebrzegowski, 16 lat temu
Silnik 1.7 TD 82KM 60kW
Rok produkcji 1995
Opel Astra F Kombi 1.7 TD 82KM 60kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Świetny silnik, mocny i naprawdę wiele zniesie.
Karoseria : korozja
Układ elektryczny : żarówki się przepalają
Przeniesienie napędu : po dużych przebiegach zaczyna skrzynia hałasować
Auto mnie nie zawiodło, przejechałem nim ponad 50 kkm, niewiele pali, tania eksploatacja, nic dodać nic ująć tylko jeździć
Tylko 4 ode mnie ma ten silnik bo nie jest najnowszą konstrukcję i co do kultury pracy mam wiele zastrzeżeń, wiadomo klekot straszny, ale te złe doznania mijają od razu jak wciskam pedał gazu i czuję jego moc, elastyczność no i oczywiście gdy podjeżdżam pod dystrybutor ponieważ auto jest naprawdę oszczędne.
Tylko 4 bo zdarza się, że bieg nie wejdzie gładko i zazgrzyta, no i po dużych przebiegach zaczynają dawać znać o sobie łożyska.
Auto prowadzi się lekko i przyjemnie, trzyma się znakomicie nawierzchni, precyzyjny układ kierowniczy z odpowiednio dobraną siła wspomagania robią naprawdę miłe wrażenie.
Co tu dużo mówić, widać wszystko, naprawdę tylko niedowidzący może zahaczyć przy trudnych manewrach.
Auto niewielkie ale za to bardzo pakowne, w miarę tanie a za to daje wiele satysfakcji.
Niektórzy narzekają na rosiejące szyby, ja nie mam tego zjawiska, szybko robi się ciepło a i latem nadmuch bez klimy radzi sobie nieźle.
Za mało miejsca z przodu, dwóch mężczyzn nawet niewielkiego wzrostu przeszkadzają sobie łokciami i utrudnia to manewrowanie biegami.
Auto nie jest ciche, silnik hałaśliwy i do tego słychać szum kół, tylko 3 za wyciszenie.
Co tu dużo pisać, auto naprawdę mało pali.
Auto w swej klasie jest chyba najtańsze, a dodatkowo bardzo wygodne i ma niezły wygląd, może konkurować z autami nawet klasy wyższej. U mnie nawet 6
Mam go prawie rok, ale za to przejechałem ponad 50 tyś km i poza eksploatacją nic nie robiłem. Olej co 10 tyś km i raz wymiana klocków hamulcowych i tarcz no i szczęki wiadomo. Wymieniałem tez płyn chłodzący i płyn wspomagania, ale to tylko dlatego, że dbam o auto.
Zero awarii.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 TD 82KM 60kW [l/100km]