Ocena kierowcy - Opel Astra F Kombi

Adam z Forda na OPLA, 18 lat temu
Silnik 1.6 i 71KM 52kW
Rok produkcji 1994
Opel Astra F Kombi 1.6 i 71KM 52kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Przestronne autko z kopytkiem :)
Silniczek chodzi dosyć głośnawo na wysokich obrotach a z elasycznością na 3 biegu jest róznie. Nie jest to silnik 200 KM więc jak na moje odczucia 4+
skrzynia bez zarzutów, sztywne przełożenia odpowiadają mi jak najbardziej.
Autko trzyma sie doskonale drogi a wkładając 15`` ogumienie ...cudnie :) UWAGA!!! Przy 15`` na suchej bdobra stabilnosc natomiast po deszczu bardzoooo ślisko!
Bardzo dobrze przeszklony KOMBI to jest to. Regulacja foteli co do poziomu wysokosci i kąta idealna.
Jak to KOMBI :) uważać zza wyjścia z lasów przy 140 km/h.
w lato upał ale dodatkowy plus szyberdach i otwierane okienka ;) Przydałaby sie klima :) W ZIMIE: PRZED TESTAMI.
przodnia częśc kokpitu jak dla mnie bdb ale z tyłu hmmmm dlatego 4 ;)
na niziutkich obrotach czuje sie jak w domowych pieleszach tylko spać ;)))) ale juz przy obrocikach wzrasta potencjometr radia :)
Spala w mieście 10 l. LPG przy trasach dłuższych Katowice - Warszawa spalił mi 8,5l./100. Dobrze że mamy propan butan :))))))))))). Przegląd 130 PLN i po kupnie samochodu wymiana sworznia prawego przód ( normalne przy naszych drogach koszt 30 PLN), pasek rozrządu ok 150 PLN, olej silnikowy oryginalny Adama OPLA 70 PLN/ 7 litrów :)
za 8 tys AirBag, wspomaganie, dobre nagłośnienie radia,szyberdach, wykończenie ok:)
przy bardzo zimnym silniku trzeba dwa razy zakrecić żeby zaskoczył ale to pewnie wina tej wody w paliwie (startuje na benzynie ale po 1600 obr/min przechodzi automatycznie na LPG
brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 71KM 52kW [l/100km]