Ocena kierowcy - Opel Astra F Kombi

Allkarin, 16 lat temu
Silnik 1.7 TD 82KM 60kW
Rok produkcji 1993
Opel Astra F Kombi 1.7 TD 82KM 60kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Karoseria : Tak, niewątpliwie. Wszak lakier metalic ale po 15 latach to w Oplu powinny być zeżarte tylne nadkola czego u mnie ze świecą szukać ;P Progi i reszta też OK!
Zawieszenie : Prawdopodobnie zużyte przednie zawieszenie co jest przyczyną częstego zrywnia łączników stabilizatora. Planuję kompletny remont zawieszenia
Inne : Zaczepy daszka przeciwsłonecznego połamane ;p
Układ hamulcowy : Problem ze zrobieniem hamulca awaryjnego (ręczny) chyba czyste moje niedbalstwo :)
Raczej funkcjonalne autko, nie sprawia przy należytej obsłudze problemów. Mechanika Ok! Irytuje troszkę wymiana oleju co 7500 km ale co zrobić.
Muszę podregulować wolne obroty bo po odpaleniu zimnego silnika troszkę wibruje cały samochód. Silnik jak na tak wiekowe auto w miarę elastyczny. Kultura pracy? W 93 pewnie było dobrze dziś jednak wymagam czegoś więcej. Dlatego dałem ogólną ocenę silnika 3.
Bardzo ciężko wchodzą biegi, jednak nie sprawdzałem poziomu oleju w skrzynce.
Nie ma problemów z prowadzeniem się samochodu.
Dobra. Samochód nie posiada masywnych słupków co jest na pewno plusem. Zresztą samochody z tamtej dekady to wogóle akwaria i widoczność w nich była raczej dobra. teraz to już co innego....
Opel jak każdy niemiec ma w miarę dobrze rozmieszczone wszystkie pokretła dźwignie przyciski. Jedynie denerwuje mnie usytuowanie włącznika świateł przeciwmgielnych.
Szyby raczej nie mają tendencji do parowania. Nagrzewnica raczej sprawna szybko się nagrzewa.
Dla kierowcy OK! Mam 186 wzrostu i nie czuję z tego powodu dyskomfortu co innego pasażer za mną :) Tylnej kanapy raczej dla wysokich osób nie polecam. Układ 2 dorosłych 2 dzieci w sam raz.
Raczej ogłuchnąć się nie da ;p Biorąc pod uwagę wiek samochodu wd. mnie jest dobrze.
W mieście 90% reszta poza średnie spalanie całoroczne 6,4 l/100km. W lecie po mieście w granicach 5,7 do 6,0. Zimą przy mrozach 20-30 stopni wziął nawet 7,7 l/100.
Patrząc na aktualne ceny modeli z tych roczników auto godne uwagi dla młodych kierowców i dla tych którzy za niewielkie pieniądze chcą czegoś w miarę bezawaryjnego. Jak narazie (odpukać) nie mam problemów z tym autkiem.
Raczej brak usterek związanych z zamkami, drzwiami i innymi drobiazgami. Ostatnio złamały mi się uchwyty daszków przeciwsłonecznych. Irytujące ale za 20 zeta do zrobienia.
Jako "poważną" usterkę wymieniam notoryczne urywanie łączników stabilizatora co jest na 95% powodowane zużytym zawieszeniem przednim :| (jak poszły orginały to teraz tak co 7 000-10 000 km muszę se je wymienić)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 TD 82KM 60kW [l/100km]

6,3