Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

Silnik 1.8 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Opel Astra F Hatchback 1.8 i 90KM 66kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Inne : Cały samochód :)
Karoseria : Niestety, nadwozie podatne na rdzę, trzeba szybko reagować na plamki rudej, bo obgryzie Opla ;)
Układ elektryczny : Głównie żarówki.
Zawieszenie : Przed zakupem warto sprawdzić elementy gumowo-metalowe, osłony przegubów i tuleje wahaczy. Poza tym ok.
Mocna 4. Polecam każdemu kto szuka auta wygodnego, szybkiego i niezbyt drogiego w eksploatacji.
Dobrze się zbiera, jest wystarczająco elastyczny, jednopunktowy wtrysk dobrze znosi gaz. Silnik czuły na jakość gazu - na jednym jedzie super, na innym robi się mułowaty (na identycznych ustawieniach instalacji gazowej). Żeby tylko nie chwalić, to napiszę że silniczek mógłby być trochę mocniejszy :)
Czasem nie wchodzi 2-jka. Sporadycznie zgrzytnie przy włączaniu wstecznego, ale jak ktoś tu kiedyś napisał - przed wstecznym trzeba wrzucić 2, i wsteczny wejdzie bez niespodzianek.
Trzyma się drogi jak przyklejony, inna sprawa że mam oponki 195/50/15...
Widać wszystko w każdą stronę.
Nic dodać nic ująć. Jak się człowiek przyzwyczai to już nawet nie patrzy gdzie trzeba sięgnąć żeby np. włączyć dmuchawę, ręka sama idzie :)
Jak leje deszcz, to mogą szybko zaparować szybki. Z przednią i przednimi bocznymi nie ma żadnych problemów, ale tylne boczne to koszar. W lato dobra wentylacja dzięki super szyberdachowi 2pozycyjnemu (odchylany lub odsuwany).
Fotel kierowcy regulowany na wysokość. Jak odsunę fotel kierowcy na maksa do tyłu, to ledwo mogę wcisnąć sprzęgło a mam 185 cm wzrostu. Na krótsze trasy piątka ludzików da sobie radę, na dłuższej trasie w trójkę będzie im ciasno, ale w końcu to "2klasa" :)
Mam strumienicą i końcówkę wydechu .... mruczyy jak kotek :) No i te oponki ... Jak mi za głośno szumi to zgłaśniam audio :)
Spodziewałem się że będzie pił troszkę mniej, ale i tak nie jest źle. Średnio musi wypić 10 l gazu/100km. Kiedyś udało mi się osiągnąć spalanie w mieście 10,3 l gazu/100km, a na trasie 11,5 l gazu/100km.
Za około 6-7 tysiaków można trafić Asterkę z silnikiem 1.8 8v która posłuży dobrych kilka lat.
Mimo, że Astra ma już swoje lata (za 4 będzie pełnoletnia ;) trzyma się dzielnie i wspólnie pokonujemy kolejne tysiące kilometrów. Z drobiazgów : żarówki świateł tył/przód, żaróweczki oświetlenia pokręteł i włącznika świateł. No i ruda zaczyna atakować.
Szczotki na alternatorze, wymiana wydechu, regulacja linki ręcznego hamulca, wymiana tulei wahacza lewy przód, wymiana paska klinowego+rolki napinającej.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 90KM 66kW [l/100km]

10,5