Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Marcin34, 3 miesiące temu
Silnik 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 2004
Opel Astra G Hatchback 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Dzięki małej masie i sztywnemu zawieszeniu auto prowadzi się jak gokart co daje dużo frajdy
Silnik : Niestety klECOTEC lubi czasem napić się oleju
W zasadzie to idealny samochód na dojazdy do pracy czy jazdę po mieście. Może nie jest najszybszy i nie pali najmniej bo mówienie że wypije na trasie 5L to cyrk na kółkach za to przynajmniej się nie psuje. Serio przez ostatnie 5tys km poza rzeczami eksploatacyjnymi nic się w nim mi nie dzieje a mam ciężką nogę i intensywnie eksploatuje samochody. Ogólnie poza brakiem mocy na trasie i lubiącą zakwitnąć na rudo karoserią auto bardzo polecam
Motor dla cierpliwych nie jest zbytnio dynamiczny za to bezawaryjny
Puki zadbana pracuje dobrze ale niestety w wielu egzemplarzach widziałem że po pewnym czasie drążek zmiany biegów nie wraca na środek i zamienia się w "mieszadło w wiadrze"
Precyzyjny dość sztywny i przyjemny niewątpliwie układ jezdny w tym aucie to jeden z jego większych plusów bo opel daje wrażenie wręcz przyklejonego do asfaltu
Wygląd kwestią gustu mi się podoba ale jeśli chodzi o odporność na rdze to niestety szału nie ma
Mogło by być lepiej słupek A zasłania z lewej strony dużą część pola widzenia co w połączeniu z akurat w moim modelu brakiem regulacji wysokości fotela przekłada się na słabą widoczność szczególnie dla wyższych osób (mam 185cm)
Tu też mogło by być lepiej fotele są niewygodne i czuje się na nich jak na krzywym taborecie a pozycja za kierownicą zostawia sporo do życzenia
Dmuchawa mogła by być trochę mocniejszą ale nie jest źle
Nie jest najgorzej
Na trasie przy 120 trzeba podnosić głos żeby porozmawiać z pasażerem