Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

H&As, 13 lat temu
Silnik 1.6 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 1999
Opel Astra G Hatchback 1.6 16V 101KM 74kW 1998-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie sądziłem, że 101 kony silnik 1.6 16v jest w stanie tak dobrze przyspieszać. Wiadomo, że 8 sek nim nie osiągniemy, ale dla spokojnego kierowcy wyda się on aż nadto dynamiczny.
Karoseria : Trzeba dbać o tylnie nadkola, bo tam najczęsciej pojawia się korozja.
Układ elektryczny : Możliwe małe zwarcia instalacji, które usunie każny elektryk w 5 min.
Opel Astra G to auto ponadczasowe, które posiada wszystko to co powinien posiadać przyzwoity samochód, czyli: Dobre mało awaryjne silniki, karoseria (jeżeli się o nią należycie dba) nie powinna pokryć się rdzą, wytrzymałe zawieszenie, bardzo dobre wyposażenie jak na auto za te pieniądze.
Bardzo fajny silniczek, pali nie najwięcej, a do tego nie ma bardzo słabych osiągów. Jak na 100 km jest nawet dynamiczny :) Silniczek dość elastyczny, na 5 biegu możemy jechać bez szarpania zarówno 60 km/h jak i 150/h, ale wtedy robi się trochę głośno :)
Asterka bardzo dobrze trzyma się drogi, prowadzi się ją bez jakichkolwiek problemów.
Wszystko elegancko widać :D
Zimą trzeba trochę poczekać, aż w aucie się nagrzeje ;/
Myślę, że 2 osoby dorosłe i dwójka dzieci będą jeździły wygodnie, ale oczywiście dorośli pasażerowie też nie będą mieli dużych powodów do narzekania na tylniej kanapie.
Tutaj mogłoby być trochę lepiej. Przy prędkościach powyżej 100km/h robi się coraz głośniej, a ok 170- 180 km/h już lepiej nie wspominać;/
Naprawy to naprawdę groszowe sprawy, nawet serwis nie jest jakoś kosmicznie drogi. Ze względu na prostą budowę autka, większość napraw wykona mało zaawansowany mechanik lub jeśli mamy trochę zdolności manualnych i garaż to sami możemy się pobawić. Zużycie paliwa jest takie jakie być powinno, nie za duże ale nie jest to też disel.
Myślę, że stosunek jakości do ceny jest tutaj bardzo dobry. Za stosunkowo nie duże pieniądze otrzymujemy jeden z lepszych samochodów w swojej klasie, o czym świadczy blisko 12 lat jego produkcji.
Przejechałem tym autem 40 000 km i nigdy mnie nie zawiodło, poza małymi usterkami typu przepalona żarówka, czy jakieś małe zwarcie.
Żadnych poważnych usterek !!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 101KM 74kW [l/100km]

7,8