Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

ChaK'ha, 9 lat temu
Silnik 1.6 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 1999
Opel Astra G Hatchback 1.6 16V 101KM 74kW 1998-2009 - Oceń swoje auto
To jest mój pierwszy samochód więc nie mam co narzekać :D A tak poważnie to jestem bardzo zadowolona z Astry za wyjątkiem jednak faktu że nie jest to wcale tani samochód w eksploatacji. Jeżeli chce się aby była utrzymana tak jak być powinna to trzeba w nią władować sporo pieniążków
Silnik średnio ekonomiczny ale biorąc pod uwagę fakt, że jest to auto 15 letnie to jestem pozytywnie zaskoczona. Cicho, kulturalnie pracuje pomimo ponad 350tyś przebiegu
Świeżo po wymianie skrzyni. Padł mechanizm różnicowy. Nie mówię że moja jazda się nie przyczyniła do zużycia. Średnio precyzyjne prowadzenie drążka zmiany biegów, ale to też może być kwestia mojego przyzwyczajenia do precyzyjnych skrzyni w inny samochodach.
Jak na auto tej klasy to nie najgorzej aczkolwiek wiele rzeczy bym pozmieniała bo ani trakcji jakiejś nadzwyczajnej nie ma ani sztywności ani super przyczepności
Tym akurat byłam zszokowana. W przód i na boki bardzo dobrze, a w tył jeszcze lepiej. Pierwszy samochód którym jeżdżę i naprawdę korzystam cały czas ze wszystkich lusterek a nie tylko bocznych. Widzę wszystko dookoła samochodu
Jak dla mnie dobra bo fotele są trochę dziwnie wyprofilowane aczkolwiek mi się wygodnie siedzi. Deska bez zarzutów. Wszystko na miejscu, tam gdzie być powinno, przejrzyście rozłożone.
Nie za bardzo wiem do czego mogłabym się tu przyczepić. Na nic nie narzekam no może oprócz tego że zmiana kierunku nawiewu (np z tylko na górę na tylko na nogi) nie zamyka całkowicie nawiewu na górę.
Zarówno dla kierowcy jak i dla pasażerów wydaje mi się że miejsca jest dość sporo. W tej chwili produkowane jest sporo samochodów które z zewnątrz wydają się większe a w środku mają mniej miejsca niż ASTRA.
No niestety nie jest wygłuszona perfekcyjnie. przy prędkości autostradowej czyli ok 140 można rozmawiać z pasażerami ale trzeba już podnieść głos. Jest dobrze ale mogłoby być lepiej
I mechanik ogólny, i mechanik od gazu byli zszokowani jak im mówiłam ile mi pali asterka. Fakt, mam ciężką nogę, ale i tak wydawało mi się to przegięciem. Jednak faktycznie tyle pali i nic nie jest popsute więc tak naprawdę to ile pali zależy od tego jak bardzo się ją popędza ;p maksymalne spalanie LPG wyszło 22l/100km na odcinku ok 50 km.
Ogólnie fajne autko, fajnie wykonane za w miarę sensowne pieniądze. Można by się doczepić do jakości plastików użytych wewnątrz, ale nie ma co przesadzać.
Nie ma w sumie za dużo drobnych usterek. Jak w większości Astr szwankuje wyświetlacz od radia, ale poza tym nie przypominam sobie żadnych innych usterek.
Przez prawie rok padła skrzynia, naprawiałam tłumik, wymieniałam chłodnicę, klocki przód+tył, tarcze tył, amortyzatory tył, łącznik stabilizatora, słychać pompę wspomagania więc też pewnie zaraz padnie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 101KM 74kW [l/100km]

12,3