Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

www.katelka.pl, 14 lat temu
Silnik 1.7 DTI 75KM 55kW
Rok produkcji 2002
Opel Astra G Hatchback 1.7 DTI 75KM 55kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Dobrze trzyma się drogi.
Silnik jak na diesla oceniam na 4. Jest OK, ale mogłoby być lepiej. Na minus: klekocze, trzesie, przy niskich obrotach słabo się zbiera. Chociaż może jestem przewrażliwiony, bo wcześniej jeździłem wysokoobrotową benzyną.
Czasami haczy przy zmianie biegów na 3. Działa opornie przy zimnym silniku - jedynki się wtedy w czasie jazdy nie da praktycznie włączyć. Poza tym jedynka jest za krótka jak na mój gust.
Bardzo dobrze trzyma sie drogi. Sprężysty, nie stuka na wybojach. Bez strachu można jechać z maksymalną prędkościa. Na kostce i przy niższych prędkościach wyjeżdża przodem. Przy wyższych prędkościach i gwałtownych manewrach a\'la test łosia zarzuca tyłem. Zalecam ostrożność, ale charakterystyka ta jest dość przyjemna.
Do tyłu nie widać za dużo, ale to norma w hatchbackach. Do tego średniej jakości wycieraczki (na najszybszym ustawieniu dalej są wolne).
Na plus regulacja fotela w pionie i kierownicy w dwóch płaszczyznach. Na minus przełączniki kierunkowskazów i wycieraczek - sprawiają wrażenie tanich i nietrwałych.
Parują szyby. Zwłaszcza tylne pasażerów (mam 3 drzwiówkę więc nie ma nawet jak ich oworzyć).
OK. Z przodu wysarczająco. Z tyłu też. Jedyny minus w hatchbacku 3dr to wysiadanie. Grube drzwi wraz z przesuniętymi do przodu fotelami skutkują tym, że na parkingu trzeba się przeciskać przez wąską szparę między drzwiami a karoserią. Nie polecam dla niewysportowanych lub ludzi starszych wiekiem.
Cicho nie jest, ale nie męczy.
W mieście niecałe 7l. Poza miastem 5. Oczywiście ropy. Czego chcieć więcej.
Jeździ tanio. Ma dobre zawieszenie. Silnik mimo nienajlepszych jest przyjemne w użytkowaniu.
Na razie nic się nie zepsuło, ale mam go dopiero kilka miesięcy.
jw

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 DTI 75KM 55kW [l/100km]