Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

ilona.wawa@wp.pl, 21 lat temu
Silnik 1.6 8V 85KM 63kW
Rok produkcji 2002
Opel Astra G Hatchback 1.6 8V 85KM 63kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Opel nie powala może oryginalnoscia stylistyki ale klasyczna linia auta, dobrze zestrojone zawieszenie, niezłe osiagi, niezawodność a poza tym niewygórowane ceny części zamiennych i łatwy dostep do seriwsów na terenie całego kraju sprawiają że posiadacze tych aut nie mają zbyt wielu powodów do narzekania.
silnik cichy ale z przyjemnym dla ucha pomrukiem, elastyczny
wolałabym 5 bieg w innym położeniu, ale można sie przyzwyczaić
zawieszenie trochę twarde (jak na gust kobiecy) ale auto bardzo stabilne
deska rozdzielcza odbija sie w przedniej szybie co na poczatku powoduje mały dyskomfort a poza tym w porzadku
wszystko pod ręką ale jak dla mnie za mało miejsca na pdręczne drobiazgi można było spokojnie wygospodorawoć miejsce na podręczne schowki
zimą szybko się nagrzewa, latem klimatyzacja działa bez zarzutu
mam wersję 3/d i jestem mile zaskoczona przestronnym wnętrzem jak na ta klasę auta, pasażerowie jadacy z tyłu mają naprawdę sporo miejsca
do 3000 obrotów autko bardzo ciche ale powyżej prace silnika słychac juz wyraźnie, niektórym to sie podoba rzecz gustu
nie jest bardzo oszczednym autem, dużo jeżdzę po mieście i niestety trudno mi zejść poniżej 9l/100km a latem z włączona klimatyzacją jest to nieosiagalne za to w trasie auto przyjemnie zaskakuje a wskazówka zużycia paliwa przesuwa się dużo, dużo wolniej
To chyba najlepiej wyważona oferta na naszym rynku
niestety 20 stopniowe mrozy pokonały czujnik temperatury w moim aucie i przez jakis czas pokazywał on 80 stopni na zewnatrz to w zasadzie jedyna usterka jaka pojawiła się w ciagu 10 miesięcy korzystania z samochodu
10 miesięcy, 26 000 km głównie po rozklekotanych warszawskich ulicach i.....nic!!!!
Opel Astra G Hatchback