Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Silnik 1.6 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 1999
Opel Astra G Hatchback 1.6 16V 101KM 74kW 1998-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Pływanie obrotów silkinka
Ładne auto przyzwoite osiągi.
Myślę, że 101 km to przyzwoita moc autka. Na benzynie zbiera się dobrze i szybko pojawia się 100 na zegarze. Na LPG jest nieco słabiej. Niestety wadą tego silnika są falujące obroty, z którymi wiele osób ma problemy. Czyszczenie lub wymiana silnika krokowego oraz EGR najczęściej są tego powodem. Muszę się za to zabrać lecz czasu brak.
Skrzynia pracuje dobrze, biegi same wchodzą. Dwie rzeczy, które mnie denerwują to to, że przy zimnym silniku ciężej wchodzą i przy zwalnianiu gdy chce się wrzucić jedynkę trzeba prawie się zatrzymać, dwójka za to wchodzi wtedy bez problemów.
Układ jezdny sztywny - mi to odpowiada :)
Z przodu bez zastrzeżeń, niestety tylna szyba jest mała i trochę ogranicza widoczność. Lusterko wewnątrz auta przybliża pojazdy przez co czasami mam wrażenie, że ktoś mi wjeżdża w tył.
Jako, że nie jestem wysoki to ciężko mi było dobrać odpowiednie położenie fotela. W mojej wersji nie ma regulacji położenia kierownicy niestety i może dlatego. Pokrętła od ogrzewania trochę mnie denerwują, wolałbym gdyby pierwsze było od dmuchawy a nie od temperatury.
Ogrzewanie dobre nie narzekam.
Posiadam wersję 3D miejsca z przodu wystarczająco, z tyłu nie siadam więc nie mam pojęcia :)
Do 90km/h jest przyjemnie i cicho niestety przy większych prędkościach słychać już szum powietrza i silnik.
Jeżdżąc do pracy nie stojąc zbyt wiele w korkach spala mi ok 7 l benzyny. Od tygodnia mam gaz sekwencyjny na dojazdach do pracy spaliła ok 8,3 litra więc jest przyzwoicie. Autko posiadam od miesiąca więc jak do tej pory nic nie wymieniałem.
Opel Astra G Hatchback