Ocena kierowcy - Opel Astra G Sedan

Silnik 1.6 8V 75KM 55kW
Rok produkcji 1999
Opel Astra G Sedan 1.6 8V 75KM 55kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : miekkie i trwale
Karoseria : modele z polskich fabryk szybko ulegaja korozji
mam tylko zastrzezenia do jakosci blach, oprócz tego bardzo OK auto. W wesji 8v samochod do spokojnej jazdy zarowno pod wzgledem silnika, jak i zawieszenia
Dosyc mułowaty w dolnym przedziale obrotów, trzeba go krecic, zeby jezdzic dynamicznie. Z drugiej jednak strony odkąd go mam (20kkm) jeszcze nic nie musiałem w nim grzebac, regulowac, itp.
Troche haczy, ale ogólnie OK. W poprzednim moim samochodzie - Citroenie Saxo bylo o wiele gorzej.
Fajne, miekkie zawieszenie, samochod plynie jak amerykanska limuzyna i to w nim lubie. Teraz nie robi sie juz takich samochodow w klasie kompact, a szkoda. Oczywiscie mozna zapomniec o sportowej jezdzie w zakretach, ale mnie to nie przeszkadza. Jest dosyc trwale, dotychczas wymienilem tylko raz tuleje prawego wahacza i nic wiecej.
OK
Wieeelka kierownica, ktora potrafi przytloczyc swoja wielkoscia. Wlaczniki halogenow i tylnego przeciwmglowego umieszczone nieszczegolnie, reszta OK. Deska rozdzielcza wykonana z czarnego mocno polyskujacego materialu odbija sie w szybie przedniej...
Szyby paruja i trudno cos na to poradzic.
Mam 190cm wzrostu i nie musze odsuwac foteli do konca zeby jechac naprawde wygodnie. Dobre trzymanie boczne. Pasazerowie tez nie narzekaja. Duzy bagaznik w sedanie
W moim modelu nie ma mat wytłumiajacych w komorze silnika (a np. w skodzie fabii sa), dlatego silnik generalnie slychac i juz... Skrzypia plastiki, ale po tylu latach na polskich dorgach...
Samochod zacheca to emeryckiej jazdy, przyciskany potrafi sporo wiecej spalic, co przy obecnych cenach benzyny da sie odczuc. Niskie ceny czesci (podobno serwisowanie silnikow 16v wychodzi sporo drozej), prosta konstrukacja i wysoka niezawodnosc.
jesli trafi sie zadbany i nie zajezdzony egzemplarz to naprawde warto. Tak naprawde to brak mi tylko klimy.
Od dwóch lat niczego nieoczekiwanego nie musialem wymieniac.
W zasadzie nic, tylko raz tuleja wachacza. Po 80kkm wymienilem tarcze hamulcowe i tyle... A tak to płyny, filtry, klocki, itp. Mam jednak swiadomosc, ze pewnie niedlugo przyjdzie mi cos wiecej zainwestowac. Sprzeglo zaczyna domagac sie powoli wymiany...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 8V 75KM 55kW [l/100km]

7,3