Ocena kierowcy - Opel Astra G Sedan

mdmatysek, 13 lat temu
Silnik 1.4 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Opel Astra G Sedan 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : myslałem, że będzie słabszy, jeździłem lanosem służbowym 1.6 - nówka i nie był sybszy
fajne auto, ale czasami wydaje mi się że mam przysłowiowego fancuza co chwilę coś, najbardziej denerwuje mnie, że co jakiś czas słychać stukanie lub odłos tarcia, 5 warsztatów i nic nie znaleźli, a to pojawia się i znika
do normalnej jazdy ok, z 4 pasażerami nie daje już rady, ja na ogół jeżdzę sam więc ok, dość elastyczny jak swoją pojeność
chodzi dobrze, biegi dobrze zestopniowane, chaczenie zdarzyło mi sie kilka razy
jest dobrze, ale miałem nadzieję że lepiej, ale zdecydownie lepiej niż w lanosie czy astrze I
ogólnie dobra
tu dla mnie wszystko super
ogrzewnie przeciętne - brak klimy, więc w lecie gorąco, parujące szyby, mimo przeróżnych działań plus w końcu padła nagrzewnica i zaczłęło się lać do środka
jak na tę klasę i wielkośc jest ok, ale jak pasażer z produ lub kierowca wysoki to mało miejsca z tyłu na nogi
powyżej 3,5 tyś robi się głośno, poyżej 4,5 za głośno
tu jest lepiej niż się spodziewłem jeżdze 80% trasa, 20% miasto średnio pali 6,8
przeciętnie ze względu na awaryjność, gdyby nie to dalbym między 4 a 5, z drugiej strony kumpla nowszy golf 1.8 GTi pochłania wiecej kasy na naprawy, ale spodziewałem się że będzie lepiej
lista długa, DIS, chłodnica, nagrzewnica, silnik wycieraczek, amortyzatory, końcówki drążków 2 razy w ciągu 70 tys, mocowania amortyzatorów, amoryzatory, blokada drzwi, centralny zamek, dużooo żarówek H7, pompka spryskiwaczy, EGR, tłumik, uszczelka pod pokrywą zaworów
sprzęgło + łożysko

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 90KM 66kW [l/100km]