Ocena kierowcy - Opel Astra G Sedan

Maciek, 20 lat temu
Silnik 2.2 16V 147KM 108kW
Rok produkcji 2003
Opel Astra G Sedan 2.2 16V 147KM 108kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Bardzo dobre auto, najlepszy Opel, lepszy nawet od Omegi po faceliftingu...Do tego obszerne wnetrze z bardzo dobrej jakosci plastikami i doskonalym spasowaniu. Plastiki lepsze niz w Mondeo, bardzo ladne zegary, fotele szersze niz w Avensis! Moze nie najpiekniejsza listwa wykanczajaca wnetrze (tu nic nie przebija Avensis z prawdziwym aluminum)! Mala ilosc przyciskow wewnatrz (w porownaniu z Avensis), ale dla mnie to duzy plus...Gdy prowadzilem BMW serii 5, zawsze mialem klopoty z nastawieniem temperatury, bo na polskich dziurach, przepraszam drogach, zawsze cos bujalo i trudno bylo wcelowac w maly przycisk nastawu temperatury..A w Oplu wszystko duze, latwe do znalezienia, prostw w obsludze! Auto godne polecenia, choc prawda jest ze w porownaniu np z Laguna wypada dosc przecietnie jesli chodzi o ilosc wyposazenia standardowego (mam na mysli wersje Elegance Opla i Privilige Renault)! Mimo wszystko polecam!
Jezdzilem wczesniej 2,0 benzyna Vectra B...ten diesel to olbrzymia przepasc w poruwnaiu z tamta beznyza...Elastycznosc bardzo dobra...Wiem ze moze to nie BMW 530d, ktorym tez sporo jezdzilem, ale naprawde za ta cene i w tej klasie to bardzo dobry silnik....No i nie jest glosny, przy 160 km/h mozna normalnie rozmawiac lub sluchac radia!
No coz, jak zwykle w Oplu...Nic specjalnego, dlugie drogi prowadzenia drazka..Moze to ujsc w sedanie, ale nie w GTS-ie, tu przydaly by sie krotkie, szybkie drogi prowadzenia...No ale w sumie jest OK...Skrzynia biegow przecietna, zasluguje na 3, gora 3+
Bardzo dobrze sie prowadzi...Przez pol roku jazdy ESP wlaczylo mi sie raz, w gorach na zakrecie gdy troche przesadzilem z predkoscia i mialem za wysoki bieg! Naprawde swietnie sie tym jezdzi, duzo daje obnizone zawieszenie i felgi 17 cali, szczegolnie przy pokonywaniu kolein!
Do przodu widac bardzo, bardzo dobrze...Cala maska widoczna, ale gorzej z widocznoscia do tylu..Zeby spokojniej jezdzic warto wydac 1600 zl na Park Distance Control, czy jak tam to Opel nazywa!
Wszystko na swoim miejscu, obsluga Automatycznej Klimatyzacji bardzo dobra, prosta- szceegolnie gdy korzysta sie tylko opcji automatycznej, a nie recznej...DO tego swietne wlaczniki wycieraczek i kierunkowskazow (gazety motoryzacyjne mocno demonizuja)...choc prawda jest ze do kozystania z nich trzeba sie przyzwyczaic...ale wsytarczy do tego krotki trening na parkingu! No i swietne swiatla, nie wiem jak wygladaja tradyzyjne, ale na ksenonach naprawde swietnie sie jezdzi, oswietlaja bardzo szeroko, no i dodatkowo nie trzeba sie martwic o ich odpowiednia wysokosc, robi to za nas automat!
Automatyczna klima to jest to! Moze gdy auto jest nagrzane latem na poczatku chodzi glosno, ale nie jest to szum przeszkadzajacy, bo i tak po chwili, gdy juz ochlodzi dmuchawa chodzi cicho i dyskretnie, tak ze nie czuc ze cos wieje! Duzo daja wywietrzniki na tylnia kanape! Tam tez szybko robi sie chlodno!Podobnie w druga strone, mimo ze diesel to wnetrze nagrzewa sie calkiem szybko!
Ilosc miejsca z przodu bardzo dobra, Fotele w GTS bardzo wygodne szerokie, z dobrym podparciem bocznym...Wogule nie czuc przejechanych w nich kilometrach. Tylnia kanapa wygodna choc dla wysokich osob w GTS-ie malo miejsca na glowe! No i przestrzen na nogi tez jednak nie wybitna, szczegolnie gdy z przodu siedzi ktos o wzroscie ok 190cm! Ale i tak auto zasluguje na mocna 4!
Naprawde nic w tej dziedzinie zarzucic nie mozna! Nawet przy wysokich predkosciach nie slychac szumow oplywajacego powietrza czy szumow toczenia! porzadna robota...a dodatkowo Opel to najlepiej wyciszony Diesel w swojej klasie...To nie moja opina a Auto+ z lipca lub sierpnia 2003.
Na ponad 1000 kilometrowej trasie, z jazda po gorach, po autostradzie na poziomie 120km i jedzie przez Polske po dwupasmowce srednie spalanie wg komputera 5,7! Przy dynamicznej jezdzie na trasie 6,7. W miescie zadko kiedy spalanie przekracza 7,5 litra...Wszystko na 100 km! Oczywiscie nie oszczedzam, klimatyzacja zawsze wlaczona, jazda dynamiczna, moze nie zawsze gaz w podloge!Przeglady jescze nie wiem, pierwszy po 50000km lub po dwoch latach!
Dobre auto za dobra cene! Dodatki nie sa szalenczo drogie...Do tego dobre wyposazenie z zakresu bezpieczenstwa. No i jako jedyny Opel stosuje ESPplus i TCplus! Inni wciaz przychamowywuja tylko jedno kolo!
Nowe auto a juz cos dzialo sie ze skrzynia biegow- jak zwykle najslabszym ogniwem Opla. Ale samo sie naprawilo wiec poki co wszystko jest OK! Znajomemu w sedanie po miesiacu jazdy zepsul sie panel od klimatronicu! No ale w miare sprawnie mu naprawili wszystko w serwisie!
Jeszzce nie bylo zadnej powaznej usterki!
Opel Astra G Sedan