Ocena kierowcy - Opel Astra J Hatchback 5d

pawel393@onet.eu, 13 lat temu
Silnik 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Rok produkcji 2010
Opel Astra J Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Jeśli miałbym jeszcze raz się zastanowić nad wyborem auta to wybrałbym ponownie astrę IV
Silnik 115 KM to jednak minimum dla tego auta ale jak dla mnie wystarcza nie mam zapędów rajdowca. Niby 115 koni ale daje radę tragedii nie ma prędkości rzędu 120-140 km/h osiąga bez problemów a mnie to w zupełności wystarcza. Przyspiesza też w miarę dobrze tylko niestety trzeba go kręcić do tych 4 tyś żeby coś poczuć
Ze skrzyni biegów jestem zadowolony, biegi wchodzą łatwo i lekko skoki też są w miarę krótki niestety wsteczny czasem potrafi zazgrzytać ale to też kwestia przyzwyczajenia i wyczucia.
Układ jezdny moim zdaniem doskonały, auto ładnie łapie zakręty, jest bardzo stabilne (zasługa dosyć sporego rozstawu osi ) układ kierowniczy jest precyzyjny chociaż jak dla mnie powinien się bardziej utwardzać przy wyższych prędkościach.
No i tu pojawiają się schody, do tyłu nie widać kompletnie nic więc trzeba polegać tylko na lusterkach i pilocie parkowania na przód też trzeba uważać ponieważ go nie widać a jednak trochę go jest i łatwo o coś zawadzić. Szerokie słupki przednie skutecznie zmniejszają widoczność na zakrętach nie pomagają nawet te szybki po bokach.
Ergonomia bez zarzutów, mimo dużej ilości przycisków po kilku godzinach zabawy można sobie z nimi poradzić bez instrukcji obsługi. Spasowanie bez zarzutu, w środku wydaje się że siedzimy w samochodzie o klasę wyżej jakość materiałów też wporządku.
co prawda nie miałem na razie okazji wypróbować ogrzewania ale chłodzenia działa bardzo dobrze dwustrefowy automat daje radę nawet gdy na dworze jest gorąco.
Z przodu miejsca jest dosyć dużo, z tyłu jest nieco gorzej ale jeśli samochodem podróżują 4 osoby to jest wygodnie.
Wyciszenie doskonałe, w środku zaczyna się robić głośno dopiero ok 4 tyś obrotów
Jak na razie samochód jest na dotarciu ale przy spokojnej jeździe średnio idzie się zmieścić w tych 6-6,5 l na 100 km
Cena niestety wysoka nieco ale nie jest aż tak źle, u dealera można wynegocjować spory rabat, ale to też zależy od salonu, mnie osobiście udało się ugrać ok 8 tyś na całości

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW [l/100km]

6,7