Ocena kierowcy - Opel Combo C Tour

IR, 13 lat temu
Silnik 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Rok produkcji 2006
Opel Combo C Tour 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Z jednostką 1.3 uważam, że samochód jest dosyć zrywny i dobrze się prowadzi.
Układ elektryczny : Centralny zamek staje się problemem po czasie. Drzwi się nie zamykają.
Silnik : Spala olej w nowych egzemplarzach z początku
Samochód oceniam bardzo dobrze. jest świetna propozycja dla większej rodzinki. Zmieści się praktycznie wszystko i jeszcze w 4 osoby można dość komfortowo poruszać się po trasie. Silnik jest w miarę zrywny jak na tak małą jednostkę i oferuje dosyć dobry poziom zużycia paliwa. Nie spotkałem się z żadnymi poważnymi usterkami.
Jak na dostawczy samochód uważam, że się spisuje znakomicie. Co prawda więcej niż 140-150 nie pojedzie ale jak na pojemnośc 1.3 jest bardzo zrywny. jak ktoś lubi na światłach się pobawić to się nawet da :-) Żadnych problemów nie miałem z tym silnikiem poza tym tylko, że przez pierwsze 2000km zżerał za dużo oleju ale później się to unormowało i było ok.
Żadnych problem ze skrzynią. Biegi może nie wchodzą super płynnie ale w końcu to auto półdostawcze a nie jakaś limuzyna.
Samochód jest wysoki więc czasami się pojawia odczucie, że nie trzyma się za dobrze drogi ale można się przyzwyczaić. Zdecydowanie lepiej wypada w tej kategorii niż np. Doblo.
Zależy od wersji. Jeśli ktoś ma egzemplarz z klapą podnoszoną do góry to myślę, że widoczność jest na bardzo wysokim poziomie. Ja mam niestety drzwi dzielone po środku i to dosyć przeszkadzało przy korzystaniu z lusterka wstecznego.
Polecam wersję ze skórzaną kierownicą. Znakomicie trzyma się w rękach. Za wiele nie można oczekiwać bo jak wiadomo to jest półdostawczak. Elementy w środku bywają ostre na zakończeniach a sama jakoś nie jest najlepsza.
Tylko wersja z klimatyzacją. Jeśli jej zabraknie to się ugotujesz w środku. Całość działa sprawnie i bez zarzutu.
Tutaj wiele chyba nie trzeba opowiadać. Auto jest bardzo przestronne i dosyć wygodne. Siedzenia mogłyby być lepiej wyprofilowane.
Z wyciszeniem jest trochę gorzej. Dobiegają liczne dźwięki z zewnątrz.
Myślę, że ekonomicznośc jest na bardzo dobrym poziomie. Nie oszczędzałem zbytnio a zużycie miałem na poziomie 6l w mieście.
Autko jest bardzo dobre jak na półdostawczaka ale cena wyjściowa za niego jest trochę za wysoka moim zdaniem. Jesli jednak szukasz pojemnego i dobrze prowadzącego się samochodu to może być opcja dla Ciebie. Czasem warto zapłacić trochę więcej za lepszą opcję. Zdecydowanie przyjemniej się prowadzi niż np. Doblo czy Partner.
Centralny zamek szwankuje po czasie i z tego co wiem jest to domena tego modelu.
Na początku dolewałem tylko oleju bo się spalał. Tak poza tym to nic więcej w tym aucie nie robił z poważnych rzeczy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW [l/100km]

6,1