Ocena kierowcy - Opel Omega A Kombi

Sasha 3.0 24V, 19 lat temu
Silnik 3.0 24V 200KM 147kW
Rok produkcji 1991
Opel Omega A Kombi 3.0 24V 200KM 147kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Za tą kasę brak konkurencji-myślałem tez o innych autach. Dużo miejsca, niezły komfort, bardzo dobre osiągi brak awarii, tylko troszkę pali.
Sześć cylindrów w równym rzędzie pracuje!!! Osiągi super! tylko zjeść lubi:( Cicho,równo, płynnie.
Całkiem,całkiem jak na Opla.Przy tym silniku trochę za długa droga prowadzenia dźwigni.Całkiem precyzyjna.
Brak zastrzeżeń-komfort,dobrze przechodzi łuki i zakręty, nie złe przeniesienie napędu.
Kombi-mocno przeszklony, dobrze widać, bardzo szybko można wyczuć "gabaryty", spore lusterka.
Wszystko jak należy-pod ręką.
Nie jest źle zobaczymy latem(mam szyberek może pomoże???)
Jest sporo miejsca, mam 190 cm wzrostu i nie przesuwam fotela na maxa bo mi nogi brakuje.Z tyłu nieźle- w domu jest jeszcze Superb i ma więcej miejsca , ale i tak jest dużo.Bagażnik b.duży, dobrze rozplanowany.
W porządku,jak na te lata produkcji.Silnik cichy.Jak na razie nic nie trzeszczy:)
Żre sporo-14-15(benzyny)2-13 trasa- mam dość ciężką nogę.Ceny części większe niż do 4 cylindrówek ale nie jakieś straszne,przeglądy i naprawy jak się dowiadywałem do przyjęcia.
Jak w całokształcie!
Szyber się nie otwiera tylko uchyla, ale to nie problem ma być zrobiony (150 zł)
Nic się nie wydarzyło-oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 24V 200KM 147kW [l/100km]

12,2