Ocena kierowcy - Peugeot 1007

Marjanek, 10 lat temu
Silnik 1.6 HDi 110KM 81kW
Rok produkcji 2008
Peugeot 1007 1.6 HDi 110KM 81kW od 2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik super! Ukłąd hamulcowy też na +!!
Karoseria : Plastiki - skrzypiące, stukające na polskich dziurach, ale to wina naszych dróg.
Silnik : Uszczelka pompy paliwowej - wymiana ok 50zł
Zawieszenie : Łączniki stabilizatorów.
Autko warte zakupu. Nietuzinkowe. Polecam wersję Sporty - czyli w czarnym kolorze z elementami srebra, silnik 1.6HDI 110km i fabrycznie lekko utwardzone zawieszenie - jeździ się bardzo przyjemnie, kiedy trzeba jest czym przyspieszyć. Wadą jest mała niedogodność podczas jazdy po dziurach, które lepiej omijać.
Silnik pracuje bardzo cicho. Do małego autka 110km? Fajna sprawa - dość szybki, i elastyczny - nie jednego zadziwił ruszając spod świateł. Przy spokojnej jeździ spalenie niskie bo ok 6l, przy bardziej agresywnej, ale bez szału do 8l na mieście. Silnik ciągnie od samego dołu, co jest bardzo fajne.
Skrzynia biegów bardzo precyzyjna, lekko wchodzą biegi, przyjemnie się jeździ.
Elektryczne wspomaganie kierownicy na +, czego się nie spodziewałem, fajna sprawa. Kiedy jedziemy wolnej robi się lżej, a kiedy szybciej utwardza układ kierowniczy. Zawieszenie śmiesznie tanie, bo pasuje od innych peugeotów.
Widoczność jak w tramwaju, prawie całe autko przeszklone więc fajnie wszystko widać.
Przemyślany wóz! Niby mały, ale ma mnóstwo miejsca i schowków!! Dużo kombinacji składania siedzeń, da radę nawet na wakacje pojechać!
Klima i ogrzewanie działają super, chłodzi i ogrzewa bardzo szybko.
Przestrzeń jak na takie małe autko wystarczająca. Facet mojej postury(191cm wzrostu) nie ma problemów ze zmieszczeniem się
Wyciszenie raczej słabe. Plastiki kiepskiej jakości. W niewidocznych zakamarkach lubią peknąć, szczególnie, że wersja Sporty, ma dość twarde zawieszenie. Coś z plastików puknie, zaskrzypi, czasem denerwujące - ale za te pieniądze, nie można narzekać.
Ceny napraw niedrogie. Części raczej są, nietypowe mogą wydawać się drzwi, ale nie sprawiają większych problemów. Warto dbać o samochód, wtedy nie sprawia kłopotów. Zużycie paliwa w mieście od 6-8 litrów, na trasie poniżej 5.
Za ok 20.000zł kupiłem auto z przebiegiem 20.000km, bez grama szpachli, przebieg realny, sprowadzone. Felgi 16\" dodają uroku, przyciemnione szyby - wszystko fabrycznie. Z zewnątrz prezentuje się fajnie, drzwi stają się z czasem fajnym dodatkiem - nie trzeba się ich bać. Idealne do jazdy miejskiej, na trasy też się nada, ale raczej polecam na miasto. Kiepskie, twarde plastiki, z czasem się wyrabiają to na minus, ale nie jest to problem, szczególnie, gdy mamy włączone radyjko i nawiew - nie słychać. Wykonanie silnika i karoserii na plus - 0 rdzy itp. W moim wypadku auto niezawodne za rozsądne pieniądze. Polecam nie tylko paniom! :)
Mało pierdoł które ulegają awarii. Mimo, że to francuz!
Narazie brak. Oby tak dalej!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 110KM 81kW [l/100km]

5,9