Ocena kierowcy - Peugeot 106 I

Dżoan, 13 lat temu
Rok produkcji 1995
Peugeot 106 I 1.1 60KM 44kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : nie rdzewieje do tej pory!
Silnik : niestety po 200 000 spala już olej ;<
Inne : i ta nieszczęsna skrzynia biegów...
oceniając całokształt muszę zaznaczyć, że to stare auto:) byłam z niego zadowolona bardzo długo, aż przyszedł czas, gdy chciałam się go pozbyć! i z tym też ciężko, bo kto kupi auto z 95 roku z przebiegiem ponad 200 000? Lubię to auto, ale niestety za dużo w niego włożyłam forsy...ja jedno naprawione, sypie się kolejne:)
głośny...niestety nie wytrzymał mojej pracy terenowej i mojej jazdy:)
od zawsze chyba niezbyt lekko chodziła, wymiana płynu pomagała na jakiś czas, jednakże kwestia przyzwyczajenia. w czasie upalnych dni najgorzej!
wszystko ok
nie narzekam
jak na cenę ok
dość gorąco gdy włączy się ogrzewanie, a zimny nawiew naturalnie w gorące dni przeistacza się w \"gorącą, buchającą parę\"
wiadomo, że cudów nie należy oczekiwać, ale wpakowałam w to auto 3 osoby i masę bagaży na podróż nad Balaton:)wszystkim było dobrze:D
słabo... kwestia przyzwyczajenia:)
hmm cena jest ok, naprawy: rozrząd - 250 zł (tanizna!), zakup półośki używanej - 120 zł, koszt i wymiana wahacza - koło 150 zł, naprawa skrzyni (usterka)- 200 zł w podróży nad Balaton (trasa, aczkolwiek nie autostrada), trochę terenu górskiego, samochód zapakowany maksymalnie - spalił 5,8 lita/100 km
za tę cenę i to ile w niego włożyłam spodziewałam się mniejszej awaryjności:)
Było ich sporo... zaczęło się od akumulatora, potem półośka, wachacz też kiedyś (ale mówię, ja jeździłam dużo w górach, czasem teren nie był łatwy), ach w końcu skrzynia biegów - całe szczęście, że tylko 5 bieg padł, a mój mechanik naprawił:)
Posiadam go 2 lata, dużo nim jeździłam ze względu na charakter mojej pracy (teren - głównie wyjazdy w góry po próbki. Rozumiem, że przed zakupem auto było już stare, ale mechanik wciąż mi mówił: ten samochód jest niezniszczalny... Niestety po 2 latach jazdy musiałabym wyremontować silnik (tłoki, pierścienie...), co w takim starym aucie się nie opłaca. 2 raz nie kupiłabym.../

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 60KM 44kW [l/100km]

5,9