Ocena kierowcy - Peugeot 106 I

michal, 18 lat temu
Rok produkcji 1992
Peugeot 106 I 1.4 75KM 55kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
całokształt oceniam na dobry... 700 euro kosztował mnie samochód z el. szybami, szyberdachem, c. zamkiem, alufelgami i silnikiem 1,4 (75km mono wtrysk) z przebiegiem 102.400 z ks. serwisową... niestety polskie drogi dały w dupe zawieszeniu- po miesiącu się posypało (przegląd w pl przeszedl legalnie, gość mówił, że wszystko jest OK), na szczęście gumy kosztowąły w sumie 16zl a końcówki drążków 60. Rdza jedynie troche pod autem- ale typowa dla zachodnich aut.. troszke tu.. troszke tam, ostrych miejsc korozji nie ma.
jakby był 16V to byłby IDEALNY.... do tego 75 km to sporo.... ale z czasem człowiek chce więcej i więcej.. altrnatywą jest wersja XSI- prawie 100 km z pojemnośći 1,4. Do miasta szybki, spod świateł zazwyczaj pierwszy, v max ok 195 km/h
wodziki, wodziki i jeszcze raz wodziki.... niesetty wielki minus tego auta, czasem problem z 1 i wstecznym, do tego poprzeciągnięciu na obrotach bardzo ciężko zmienic bieg z 1 na 2.... nie zmienia to jednak faktu, że biegi wchodzą lepiej a lewarek chodzi lżej niż w 3 letniej nubirze kuzyna o tym samym przebiegu co mój :)
Dobrze, ale bez rewelacji.. belka tylka na polskich drogach po prostu się rozjeżdza (regenracja prawie 700zl) Auto dobrze trzyma się w zakrętach, ale warunkiem tego są dobre amortyzatory i gumy w zawieszeniu....
Moim zdaniem bardzo dobrze, widać wszystko na każdą strone, tylko tylna szyba jedynie szybko brudzi się po deszczu, ale w końcu po coś jest tylna wycieraczka.
gdyby nie ten klakson z boku..... poza tym wszystko na swoim miejscu, ja mam 175 cm wzrostu i pozycja za kierownicą dziwna- kierownica jest za wysoko i nie da się jej regulować.
grzeje jak szalony! Dosłownie 400m i już zaczyna leciec letnie powietrze. Brak klimy, ale jest szyberdach- więc latem tez nie narzekam (szyby atermiczne)
z przodu bardzo dobrze, z tyłu też nigdy nikt nie narzekał
no i tutaj przeciętnie.... do 100 km/h miło... przy 140 km.h miło słucha się radia.... a przy 170 generalnie to niewiele słychać... jedyny ratunek radio głośniej, ale wtedy rozmowa z pasażerem męczy.
wszystko zależy od nogi.... noga cięzka= 10 l w mieście.. noga lekka= 7l w mieście.. na trasie to samo rekord- min 6 litrów max 9 (częste redukcje, ostre wyprzedzanie)
4.000zl+ oc kosztował mnie ten samochód.... włożyłem w niego połowe jego wartośći.. czy było warto? Atermiczne, elektryczne szyby, welurowy środek, ładny wygląd, ładny kolor (zielony metalic), szybrdach, alufelgi.... moim zdaniem było warto.
jak to w 13 letnim aucie... ale do VW mu daaaaaaleko, drobiazgów mało, ale.....
......nagle ni z tego ni z owego rozszczelnila sie chlodnica.. naprawa= 250 euro, nagle przy hamowanie przy 110 km/h pekl mi przewod hamulcowy TYLNY.... naprawa 120zl... rozrusznik- regeneracja 120zl, moduł zap-łonowy (2 razy) 150zl.... niestety do bezawaryjnych niestety nie należy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

Peugeot 106 I