Ocena kierowcy - Peugeot 107 Hatchback 5d

Silnik 1.0 12V 68KM 50kW
Rok produkcji 2006
Peugeot 107 Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Auto napewno zaskoczylo mnie duzo bardziej pozytywnie niz negatywnie. Gdyby mozna bylo dalbym ocene 4,5.
Ocena doskonala poniewaz sie spodziewalem sie az tak dobrych osiagow po 3 cylindrach i 1 litrze pojemnosci. Oczywiscie przy pelnym obciazeniu pozostaje nam juz raczej tylko spokojna jazda, ale z samym kierowca dynamika jest bez zarzutu.
Posiadam skrzynie zautomatyzowana. Troche dlugo zmienia biegi, ale chyba taki juz urok skrzyn zautomatyzowanych w przeciwienstwie do pelnych automatow. Co mnie pozytywnie zaskoczylo to plynnosc zmiany biegow. Myslalem ze bedzie z tym gorzej a tymczasem nie ma sie do czego przyczepic.
Zawieszenie nie jest szczytem komfortu, ale za to wedlug mnie charakterystyka zawieszenia przypomina auta sportowe. Bardzo sztywne jezeli chodzi o przechyly boczne jak i rowniez nurkowanie przy hamowaniu. Prowadzenie neutralne z lekka przewidywalna tendecja do podsterowności.Generalnie suche krete asfalty moga dac duzo frajde z jazdy. Zwlaszcza ze uklad hamulcowy rowniez swietnie pracuje. Przypuszczam ze w duzej mierze jest to zasluga malej masy pojazdu. Jedyny minus to w mojej opinii ABS. Uwazam ze na sliskich nawierzchniach wlacza sie zbyt wczesnie.
Do przodu bez zastrzezen. Gorzej z cofaniem.
Wszystko na swoim miejscu, przelaczniki do obslugi ukladu wentylacji nowatorskie, ale nie uciazliwe. Brakuje regulacji wysokosci fotela kierowcy. Mam 180 cm wzrostu i jak stoje pierwszy na skrzyzowaniu to nie widze sygnalizacji swietlnej. (ginie nad szyba) Rowniez widok do tylu przez srodkowe lusterko wsteczne jest ograniczony gorna krawiedzia tylnej szyby. Obnizenie siedzenia napewno pomogloby te niedogodnosci naprawic. Kilka uwag co do schowkow. Brakuje mi miejsca na instrukjce obslugi z ksiazka serwisowa. Minusem moze byc tez to ze schowek przed pasazerem nie jest zamykany, ale za to miesci sie w nim 2,5 litrowa butelka np coca-coli! Takze nie ma tego problemu jak we wszystkich moich dotychczasowych samochodach ze przy kazdym mocniejszym hamowaniu cos z impetem zlatywalo z fotela. Natomiast duzy minus za dostep do wymiany zarowek swiatel mijania/dlugich. Musze powiedziec za mi sie nie udalo i uwazam ze jest to niemozliwe bez wycoiagniecia lampy.A ze nie raz wymienialem zarowki w 206-tce (z sukcesami) to uwazam ze wiem co mowie ;)
Jest ok
Chyba wiecej miejsca (zwlaszcza pasazer) jak w peugeocie 206. Takze pozytywne zaskoczenie i dlatego tez daje ocene najwyzsza.
Zadna rewelacja, ale uciazliwe tez nie jest.
Napraw jeszcze (odpukac) nie bylo, przeglady standardowo. Ani bardzo niskie ani zastraszajaco wysokie.Zuzycie paliwa w miescie waha sie miedzy 6-7 litrow (skrzynia zautomatyzowana). Natomiast musze powiedziec ze trasa krakow-solina-krakow w 4 osoby+pelny bagaznik, bocznymi drogami, bez zbytniego oszczedzania: 5,3 litra. Wiec mysle ze jak chodzi o trase to lepiej niz przyzwoicie.
brak usterek
brak usterek