Ocena kierowcy - Peugeot 208 I Hatchback 5d

Sławek, 10 lat temu
Silnik 1.2 VTI 82KM 60kW
Rok produkcji 2013
Peugeot 208 I Hatchback 5d 1.2 VTI 82KM 60kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Wysoka eknomia, niezłe osiągi. Do miasta idealny, a nawet również na luźne wypady poza nie:)
Jestem bardz zadowolony z tego samochodu. Ma nowoczesną ciekawą linię. Ekonomiczny silnik, niezłe wyposażenie ze świetnym ekranem multimedialnym. Doskonałe wspomaganie kierownicy. Jazda nim to czysta przyjemność. Gorąco polecam :)
Silnik nie należy do najcichszych, ale nalęzy dodać że nie klamocze jak stary fiat ;). Bardzo wysoka ekonomia w trasie da się zejść do 4l/100km. Elastyczność do miasta jak najbardziej, w trasie wiadomo troszkę koni brakuje :)
Przełożenia są optymalne, jedną wadą jest bardzo długi skok lewarka, trzeba się do tego przyzwyczaić.
Ciężko się tutaj do czegość przyczepić. Jedyną wadą jest troszkę głośna praca zawieszenia z tyłu. Na pewno na ogromny plus jest wspomaganie kierownicy. Jego siła jest bardzo dobrze dobrana, równiez wyraźnie się zmienia wraz ze wzrostem prędkości.
W tym aspekcie jest nieźle, w przodu przeszkadzają szerokie słupki A, zaś na boki i do tyłu jest jak najbardziej poprawnie
Ilość schowków jest optymalna. Bardzo duży schowek przed pasażerem. W drzwi spokojnie wchodzą 1.5l butelki. Pod panelem klimatyzacji jest szeroka półka gdzie można położyć telefon. Brakuje możę dedykowanego schowka na okulary przeciwsłoneczne.
Mam wersję z dwusterfową klimatyzacją. Jest ona bardzo wydajna, zarówno dla kierowcy jak i pasażerów tylniej kanapy.
Jak na dość małe auto, tutaj byłem mocno zaskoczony. Miejsca jest dość sporo szczególnie z przodu. Z tyłu wiadomo dla dwóch osób jest ok.
Tak jak pisałem w poprzednich punktach, silnik jest dość słyszalny, poza tym nic innego nas nie rozprasza:)
Ekonomika silnika jest bardzo zadowalająca, także koszty są niskie. W trasie 4-4,5l w mieście maks 7-7,5
Bardzo dobry ! Ja za swoj egzemplarz wydałem niecałe 50k, a mam dwusterfową klimatyzację, halogeny, grzane lusterka, multimedialny ekran. Wszystko co jest tak naprawę potrzebne za niezłe pieniądze.
Na razie brak :)
Tutaj również brak :)