Ocena kierowcy - Peugeot 301 Sedan

Silnik 1.2 PureTech 82KM 60kW
Rok produkcji 2016
Peugeot 301 Sedan 1.2 PureTech 82KM 60kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest zrywniejszy niż myślałem
Mając do dyspozycji kwotę ok. 40 tys. bardzo trudno wbrew pozorom kupić auto z pewną udokumentowaną przeszłością, dlatego zdecydowałem się na nowe budżetowe auto. Przymierzałem się początkowo do Tipo, ale podstawowa wersja nie posiada kluczowej dla mojej małżonki regulacji wysokości fotela kierowcy.Po za tym czarne klamki i grill dopełniły wyboru
Na auto o tej masie jest naprawdę przyzwoicie.Bałem się że będzie gorzej, tymczasem jednostka w miejskiej jeździe spisuje się super, a sporadyczne wypady za miasto nie stanowią problemu. Przy obecnych cenach ubezpieczenia OC ta pojemność to też dobry argument. Silnik powyżej 3 tys. obrotów (zabrzmi to pewnie śmieszne) pozwala się cieszyć miłym dla ucha brzmieniem.Nie da się tego wyjaśnić trzeba usłyszeć, ale spotkałem się już z podobnymi opiniami przy opisywaniu Pure Tech.
Jak dla mnie OK. czasem haczy wsteczny ale auto dopiero się dociera.Wyświetlacz przeważnie wcześniej sugeruje zmianę biegu na wyższy ale auto tak naprawdę lubi obroty 2500-4000.
Dziury na łódzkich drogach wybiera znakomicie, ale przy prędkościach powyżej 150 H wspomaganie kierownicy wydaje się być zbyt czułe na ruchy kierownicy (to indywidualne moje odczucia).
Miejsca w środku jest jak w poczciwej starej Wołdze. Fotele wygodne, w mojej wersji nie ma niestety podłokietnika, a na dłuższe wypady by się przydał. Nawet wysokie osoby nie mają problemu na tylnej kanapie.
Wszystko pod ręką i czytelne. Bagażnik mógłby nie mieć tak dużych zawiasów bo mogą czasem utrudnić załadunek.
Nagrzewa się szybko, klima też daje radę. Słyszałem, ze w niektórych egzemplarzach piszczy wentylator, ale wymieniają na gwarancji.
Olbrzymia
Generalnie przy wyższych prędkościach (120>) robi się głośniej. słychać wiatr i silnik.
Przeglądy tanie i pali poniżej 7l
Co więcej oczekiwać za ta cenę.
brak
brak