Ocena kierowcy - Peugeot 306 II Hatchback

mateusz_81@vp.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1997
Peugeot 306 II Hatchback 1.4 75KM 55kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : przy dziurawych polskich drogach jeszcze nie miałem problemu z zawieszeniem.
generalnie jestem bardzo zadowolony z użytkowania tego auta, nigdy nie żałowałem jego zakupu. dwa jedyne minusy to brak wspomagania kierownicy co czasami jest kłopotliwe i brak klimatyzacji. jeżeli auto byłoby wyposażone w te dwie rzeczy nigdy bym się go nie pozbywał.
silnik pracuje cicho przy LPG bardzo ekonomiczny, rewelacyjny na długie trasy(mało pali) chociaż góry "czuje".
co do skrzyni biegów żadnych zastrzeżeń, przełożenie odpowiednie.
w trasie bardzo dobrze sie prowadzi żadnych drgań czy stukania, trochę kłopotliwy przy manewrowaniu(brak wspomagania) ale ważne jest wrażenie ogólne.
widoczność bardzo dobra tak do przodu jak i do tyłu (duża tylna panoramiczna szyba)
samochód jest bardzo wygodny tak dla kierowcy jak i pasażerów, przestronny. plusem jest czworo drzwi.
na wysokim poziomie.
dużo miejsca dla wszystkich pasażerów, minusem mała przestrzeń ładunkowa! no ale przecież to nie auto dostawcze.
przy spokojnej jeźdźie nic nie zagłusza chociażby radia, nieco gorzej przy trasach górzystych wtedy silnik pracuje trochę głosniej, można go wtedy usłyszeć wyraźniej.
przy silniku 1.4 i instalacji gazowej autko jest bardzo ekonomiczne, tak w trasie jak i na ocinkach dojazdowych. raz w roku należy wymienić olej i filtry powietrza i oleju. koszt takiej operacji w granicach 400zł. i to tyle, samochód nie wymaga żadnych wkładów finansowych.
wtedy gdy ja kupowałem ten samochód wart był 14tyś zł. teraz jest wart jakieś 8,5tyś. stracił na wartości bardzo dużo ale nie żałuję. w tym momencie zastanawiam sie nad zamianą Peugeota 306 na Peugeota...306! nieco młodszego. ja sięzakochałem w tym autku od pierwszego wejrzenia. polecam!!
jestem właścicielem tego auta od 3 lat i naprawdę jeszcze mnie nigdy nie zawiodło. nie miałem z nim żadnych problemów na trasie a jeżdże dużo(w granicach 15tyś/rok)
poważnym minusem jest krótka eksploatacja tłumnika.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

6,8