Ocena kierowcy - Peugeot 306 II Hatchback

306 FAN, 19 lat temu
Rok produkcji 1997
Peugeot 306 II Hatchback 1.4 75KM 55kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Autko jest świetne. Zakochałem się w nim. Mimo wieku ma dobrą sylwetke i dobrze się prowadzi. Planuje wymiane silnika na mocniejszy bo 1,4 na lpg już mi się znudziło. Polecam od razu kupić z większym silnikem 2.0 lub 1.8
Silnik bardzo dobry. Jeśli chodzi o elastyczność wypada średnio. Jeżeli ktoś lubi szybką jazde polecam większy. Osobiście szukam większego. Najlepszą prędkością dla tego auta 100-120 km/h. Maksymalna prędkość którą udało mi się uzyskać 187km/h. Po przejechaniu 70000 na LPG jedyny koszt to olej. Polecam MOBIL SUPER S
Pracuje bez zastrzreżeń. Czasami mam problem z wbiciem wstecznego. Ale wystarczy jeszcze raz wcisnąć sprzęgło i jest ok.
Autko prowadzi się świetnie. Dzięki skrętnej tylnej osi bardzo dobrze trzyma się drogi. Zwłaszcza na łukach i zakrętach, poprostu je kocha. Polecam poszeżyć opony aby poczuć możliwościtego auta 14/185/60 wystarczy. Niestety jego miękkie zawieszenie nie sprawdza się na naszych drogach.Ale które się sprawdza?? Oto wymiany jakie dokonałem przez 3 lata: tulejki wachaczy przednich, sworznie wachaczy, amortyzatory przód i tył, szykuje się wymiana łożyska tylnego. Łączny koszt przy cenach hurtowych 600zł
Bradzo dobra. Posiadam wersje 3 drzwiową i bardzo cenię sobie jej długie drzwi. Po rzesunięciu foteli ma maksa do tyłu słupek boczny zawsze jest za nami i niczego nie zasłania.
Bardzo przestronne autko. Wszystko jest pod ręką i obsługa pulpitu nie stważa żadnych problemów. Auto posiada 2 zamykane schowki z tego jeden o barzdo dużej pojemniości, mam w nim tyle rzeczy że sam mawet nie wiem co. Plusem jest też że jest podświetlany(przydatne jak czegoś tam szukasz). Dodatkowo zamontowałem podłokietnik. Całkiem inna jazda. (full wypas:)
Ogrzewanie bardzo dobre. Wentylacja od 3go poziomu chałasuje zbyt głośno. Chociaż przy moim słuchaniu muzyki nie przeszkadza
BDB. Jedyna wada to brak podłokietników z tyłu. Tak słyszałem:))
Od 130 hałas.
Maksymalnie średnio 10/100 LPG W LATO 7-8/100 LPG NA PALIWIE 8-9/100 W LATO 6-7/100. przy sybkiej jeździe. Ekonomicznie nie próbowałem.
Za te pieniądze dla porównania kupisz Golfa3 w dobrym stanie. Ale golfy pozostawiam innym użytkownikom naszych dróg.
Wyleciały mi przyciski od zamykania drzwi, ale naprawa nie trwała długo. Zaczyna siadać podświetlenie deski. Fotel jest połamany od 3 lat, już się do niego przyzwyczaiłem.
Brak usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]