Peugeot 307 I - Oceń swoje auto

lista nadwozi Peugeot 307 I

lista silników Peugeot 307 I

Oceny Peugeot 307 I

3% gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 08.03.2005 17:34:44 przez

od samego poczatku mialem problemy z awaryjnoscia tego samochodu ale to mozna by jakos przebolec mankamentem peugeota i to nie tylko p307 ale wszystkich pugow jest serwis -TRAGEDIA ktos powinien w koncu zainteresowac sie tym co oni wyprawiaja w ASO peugeota wszystki naprawy gwarancyjne wykonywane z laski na ucieche (wciaz mi mowia o jakims gescie handlowym ) a teraz po krotce historia usterek w p307 pamietajce samochod ma przejechane 35 tysiecy km glownie po dobrych drogach zero jezdzenia po wertepach : - wymiana opon (wada fabryczna - musoialem zrobic awanture zeby to dostrzegli ) - wymiana drazkow stabilizatora -efekt bicia tychze opon - cieknacy bak (!!!!!!) -wymiana uszczelki naprawa zmieniarki cd - po naprawie porysowany kokpit + zle zalozona zmieniarka - klapa bagaznika regulacja (obtarta cala krawedz klapy o zderzak - wymiana tarcz hamulcowych po nie mniejszej awantiurze i przepychankach z Peugeot Polska - czekajaca mnie wymiana kola zamachowego (! czy to aqby nie za wczas ?) wszystko robione opieszale i nie profesjonalnie tragiczny poziom serwisow nie mowiac juz o kulturze - w autocan w katowicach rzucono mi kluczykami o blat recepcji i powiedziano :" bierz pan kluczyki i jedz" a raczylem zwrocic uwage ze porysowano i ze zalozono mi zmieniarke po naprawie ...horror oczywiscie nie da sie ukryc ze samochod posiada nowoczesna i piekna sylwetke ale cco z tego jak nie spelnia podstawowej swojej funkcji czyli poruszanie sie o wlasnych silach bez ingerencji serwisu chociazby porzez okres gwarancji posiadalem wczesniej dwa citroeny i bedac pod wrazeniem niich niezawodnosci (wbrew obiegowym opiniom ! ) kupilem p[eugeota (w koncu to ten sam koncern . niestety porownywanie serwisow peugeota i citroena to jakby porownywac warszrat pana jozia w stodole z profesjonalnym dobrze wypasazonym serwisem citroena gdzie spotkacie sie z mila i rzetelna obsluga krotko : zycze wam dobrze nie kupujcie peugeota 4 letnia gwarancja ktora sie chelpi peugeot to fikcja musicie do niej doplacic 2 tys zlotych a i tak beda was mieli w dupie juz w dniu wyjazdu z saloonu DO TEGO TA CHAMSKA I BEZCZELNA OBSLUGA W ASO BRRRYYY ....

dodano 22.01.2003 14:27:32 przez

Jeżdżę 307-mką od kilku miesięcy i z każdym dniem jestem coraz bardziej zadowolona. Ponieważ jestem kobietą zwracam uwagę na troche inne rzeczy niż mężczyźni. Niewiele mogę powiedzieć o parametrach techicznych ale to co widzę bardzo mi się podoba. Nadwozie tego samochodu jest po prostu śliczne. Te piękne "kocie" reflektory i drapieżna maska. Wnętrze gustownie dobrane. Elementy matelowe na kokpicie, rączce skrzyni begów, obwolucie zegarów i rączkach drzwi pięknie ze sobą harmonizują. Przyzwyczaiłam się już do przestronnej szyby przedniej i w innych samochodach przeszkadza mi że są takie małe. Bardzo wygodne sterowanie radiem przy kierownicy. Bardzo dobrze działający klimatronic. Pomysłowe rozwiązanie wycieraczek przednich. Wygdne fotele i odpowiadająca mi ich wysokość (lubię patrzeć na innych kierowców "z góry"). Na samym początku samochód "nie jechał". Myslałam że pojemność silnika 1,6 jest wystarczająca by trochę popędzić (A ja tak lubię!) a tu niespodzianka-auto było mułowate. Ale po przejechaniu pierwszych 2-ch tysięcy kilometrów przełamał się i teraz pędzi jak wicher!! Do zdecydowanych minusów zaliczyłabym zbyt duże zużycie paliwa (10l/100km) i tłukące się tyle zawieszenie ale poza tym jestem z mojej 307 bardzo zadowolona.

dodano 01.08.2003 02:34:24 przez

Teoretycznie jeździ się bez poważnych problemów, w praktyce od samochodu można byłoby spodziewać się znacznie więcej. Tytuł AUTO ROKU 2002 zdecydowanie na wyrost i wydaje się, że wyłącznie za względy estetyczne i funkcjonalne, bo strona techniczna wskazuje na liczne, bardzo, niedociągnięcia. Fatalna obsługa autoryzowanych serwisów i salonu. Uwaga dla potencjalnych kupujących - jeśli wynegocjujecie w ramach określonej ceny dodatkowe bonusy, niech dokładnie zostaną opisane w zamówieniu, np. ogólny zapis: koła zimowe - gratis spowodował, że sprzedawca uparł się wydać opony w zwykłym rozmiarze dla 307 nieadekwatne do standardu wersji XSI (tańsze od katalogowego rozmiaru o ok. 1 tys. zł). Poza tym przy zakupie najdroższego modelu, za grubo ponad 70 tys. zł, sprzedawca zaproponował dokupienie breloczka do kluczy za 9 zł (nie wiem, czy oni nie zauważają, że narażają się na śmieszność?). Również usługi serwisu daleko odbiegają od profesjonalizmu - nic nie wiedzą, wykonują niedbale, o ile samemu się nie powie, na czym polega usterka, to na pewno w serwisie tego nie powiedzą. Drobiazgowe naprawy potrafią trwać godzinami. Strzeżcie się nieszczęśnicy, którym gwarancja wygasła. Ceny części i robocizny to kosmos :)

dodano 24.10.2004 13:33:48 przez

Wygodne autko dla rodziny. Bardzo przestronne i ciche (z wyjątkiem dróg miejskich Śląska). Włączenie muzyki doskonale niweluje ten efekt (duża przestrzeń wewnątrz sprawie że brzmi ona b.dobrze). W domu jezdzimy 307 kombi benzyna i Corollą kombi 1.4 benzyna. Czasami samochodem służbowym Ford Focus kombi 1.6 benzyna. Kryteria są takie: 1. na trasę wszyscy wolą 307 (przestrzeń, wrażenia z jazdy, wygoda) 2. po mieście/na zakupy żona woli Corollę (autko bardziej dla kobiet) łatwiejsze do zaparkowania (takie dopracowane w detalach cacuszko - oczywiście z małymi wyjątkami). Poprzednia Corolla (teraz jest już nowa) z punktu widzenia niezawodności spisywała się doskonale (90 000 km i nic!!!). Poprzedni Ford Focus już gorzej (110 000km i wymiana silnika!!! Juz po gwarancji!!!). Wcześniej był już Peugeot 406 i przez 50000 km spisywał się doskonale. Co do 307 czas pokaże (ale niektóre posty mnie przerażają). Dla pocieszenia "pechowcom w 307" dodam że pierwszą jazdę nową Corollą zakończyłem na lawecie (podobno rozprogramował się alarm) i od tego czasu bardzo bawi mnie reklama z Corollą która nie może zapalić - co okazuje się być snem (dla mnie to była jawa)

dodano 27.05.2013 20:52:00 przez

Jestem użytkownikiem 307 od nowości, czyli w tej chwili mija dziesiąty rok. Generalnie jest to bardzo dobry samochód. Owszem miał kilka usterek, ale jak na tak długi okres eksploatacji i 287.000 km jest bardzo dobrze. Zupełnie nie rozumiem skąd złe komentarze. Ludzi po prostu nie serwisują aut, a te im są bardziej skomplikowane częściej się psują to chyba jedyne racjonalne wytłumaczenie. Ja, tak jak fabryka kazała jeździłem na przeglądu do autoryzowanego serwisu, zresztą tego samego cały czas i auto jeździ właściwie bezawaryjnie. Czas na zmianę auta, gdyby był w tej chwili nowy model Peugeota tej klasy kupiłbym bez wahania, ale nie ma. Zamówiłem Volkswagena Golfa VII 1,6 TDI, zobaczymy jak się będzie sprawował. czy regularne serwisowanie jest lekiem na całe zło, czy po prostu mój Peugeot 307 2,0 HDI był taki dobry !

dodano 28.09.2006 14:09:57 przez

Ciągłe naprawy. Przez 1.5 roku w serwisie 12 razy. Do najważniejszych zaliczyć należy: wymianę cewki zapłonowej (przeb. ok 1000 km), wymiana pompy wspomagania kierownicy, wymiana przedniej szyby - samoistne pęknięcie, 2 - krotna naprawa mocowania wydechu, przetaczanie tarcz (po ok 1500 km), wymiania elementów przedniego zawieszenia (nie pamiętam dokładnie co to było), obluzowanie fotela kierowcy - naprawiane ok 4 razy. Oprócz tego ciągła walka z elektryką. i kilka innych usterek tj. niedziałające prawidłowo radio itp. Dodatkowo, każdy kto chce kupić 307 powinien koniecznie, bez względu na utyskiwania sprzedawcy, przejechać się nim po złej nawierzchni. Potem na tej samej trasie niech sprawdzi auto konkurencji. Różnica będzie kolosalna. Kupijąc 307 podejmuję się olbrzymie ryzyko.

dodano 21.12.2003 19:55:32 przez

Spodziewałem się po tym aucie czegoś innego. Za 57000 PLN można już co nieco przebierać w ofertach. Jak na auto europejskie, jest rewelacyjnie wyposażony, dość wygodny i stosunkowo mało paliwożerny. Miałem też nadzieję że "wady wieku dziecięcego" zostały już usunięte w modelach z rocznika 2003, ale jak widać myliłem się. Zrobiłem autem dopiero 2000 km, a już miałem wymienioną przednią szybę, i mnóstwo innych rzeczy (klamkę w tylnej klapie, podgrzewanie lusterek, zbiorniczek płynu do spryskiwaczy itp.) Piętą achillesową jest elektronika - na dalsze wypady poza miejsce zamieszkania będę chyba pożyczał komputer z serwisu. Aha- zaopatrzcie się też w zapasowy akumulator - bo jak ten w samochodzie siądzie - to go nawet nie zamkniecie/otworzycie!!!

dodano 24.07.2003 20:05:23 przez

Salon autoryzowany od pierwszych dni usilowal wciskac mi kity odpowiadajac na moje pytania i watpliwosci.Radioodtwarzacz CD nie ma funkcji "fader" bo dobrej klasy sprzet tak ma?! Gdy zarzadalem pisemnego oswiadczenia producenta "DENON" i po wielokrotnych zglaszaniach tego (nigdy nie wiedzieli kto poprzednio zajmowal sie sprawa) funkcja zaczela byc aktywna i nikt nawet nie przeprosil za robienie z czlowieka durnia.Problemy dopiero sie zaczna bo gwarancja wlasnie uplywa i nie jest to pierwsze francuskie auto,ktorego jestem uzytkownikiem.Generlnie bardziej zawiodlem sie na uslugach serwisowych niz na aucie bo czegoz mozna oczekiwac po francuzie?-piekny i wypasiony ale daleko mu do Toyoty, za ktora juz zaczynam tesknic.

dodano 03.07.2003 13:30:48 przez

Niestety mam ten model od wrzesnia 2002 - a mam z nim tyle problemów, że boli glowa. wymieniam: 1. przy właczeniu kierunkowskazu w prawo - zamiast wrocic do neutralnego położenia - właczą się sam - ale w lewo!!!!! 2. przy właczonej klimatyzacji - tak piszczy, ze staje się to bardzo, bardzo denerwujące 3. na dziurawych drogach - przy malej predkosci - tak stukaz zawieszenie, jak w seicento po 50.000 km!!!! 4. na polaczeniu elementow napedowych ( czyt. silnik ze skrzynia biegow) cieknie mi olej - oczywiscie servis J.D.Kulej mowi, ze to farba konserujaca!!!! Wydalem na ten samochod ponad 60.000pln - a przedtem mialem seicento 900 za 25000 i mnie jezdzielem do servisu niz z tym samochodem. Wstyd Paniowie !!!!!!!

dodano 19.08.2007 00:12:48 przez

Moim zdaniem jest pomiędzy przeciętnie a dobrze (dałbym 3,75). Auto prezentuje się świetnie, bardzo ładnie wygląda szczególnie po face liftingu, w środku jest ergonomiczne, ma dużo schowków, wygodne fotele. W mojej wersji słabo przedstawia się jednostka napędowa, pomimo 110 km zdecydowanie brakuje dynamiki, szczególnie jest to odczuwalne przy rozpędzaniu oraz przy wyprzedzaniu. Focus pod tym względem jest lepszy. Myślę, że przy mocniejszym silniku lub dieslu miałbym lepsze zdanie. Samochodu używam do pracy, jest to auto służbowe. Wcześniej bardzo mi się podobało i miałem inne wyobrażenie ale pewne mankamenty zmieniły moje zdanie. Nie wiem czy pomimo również wielu wad nie wolałbym jednak Forda Focusa.

Pewne oferty od dealerów

Infiniti FX S Pre

Infiniti FX S Pre

Rocznik: 2013. Przebieg: 32 200 km. Silnik: 3.0 olej napędowy.

Cena: 280 850 zł  ►  219 000

Zyskujesz 61 850Zobacz szczegóły »

Nissan Pathfinder 2,5D SE

Nissan Pathfinder 2,5D SE

Rocznik: 2013. Silnik: 2.5 olej napędowy.

Cena: 191 300 zł  ►  134 900

Zyskujesz 56 400Zobacz szczegóły »

Nissan Murano PREMIUM

Nissan Murano PREMIUM

Rocznik: 2013. Silnik: 2.4 olej napędowy.

Cena: 224 100 zł  ►  168 000

Zyskujesz 56 100Zobacz szczegóły »

Nissan Navara 2,5D 190[KM] SE I-WAY PLUS cena netto 81 200 zł

Nissan Navara 2,5D 190[KM] SE I-WAY PLUS cena netto 81 200 zł

Rocznik: 2013. Przebieg: 20 km. Silnik: 2.5 olej napędowy.

Cena: 150 400 zł  ►  99 900

Zyskujesz 50 500Zobacz szczegóły »

Dowiedz się więcej o Peugeot 307

Peugeot 307 I 1 164