Ocena kierowcy - Peugeot 308 I SW

Miras, 13 lat temu
Silnik 1.6 VTi 120KM 88kW
Rok produkcji 2009
Peugeot 308 I SW 1.6 VTi 120KM 88kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Inne : jakość użytych materiałów. francuzi się naprawdę przyłożyli. spasowanie elementów, jakość tworzyw, tapicerka itp. na tle konkurencji auto wypada jakby oczko wyżej.
Układ hamulcowy : Za szybko ścierające się tarcze hamulcowe. Na moich dało się przejechać 45000, ale przy 35000 też równie dobrzez można by je wymienić.
ogólnie oceniam auto pozytywnie. przede wszystkim za niezawodność i jakość użytych materiałów. jedyny minus to wg mnie nieco za duże spalanie, ale na tle konkurencji też źle to nie wypada. ważne że do samochodu wsiada się i ma się do niego zaufanie, a auto potrafi się odwdzięczyć niezłym komfortem jazdy. nawet po 12 godzinach ciągłej jazdy człowiek nie jest zmęczony.myślę, że auto można z czystym sumieniem polecić.
bez fajerwerków, ale dla mnie wystarczy. jeżeli potrzeba to jest z czego przyspieszyć, ale trzeba dodać, że zaczyna żyć od 2,5 tysiąca obrotów.dobrze sobie radzi w trasie. na niemieckiej autobanie średnio 160-180 km/h to nie problem, a przejechałem całe Niemcy. z drugiej strony niedopuszczalne moim zdaniem jest, że nowy silnik bierze olej i płyn chłodniczy. podobno ten typ tak ma. moim zdaniem producent przesadził z wydłużeniem okresu przeglądu technicznego do 30000 km. optymalne byłoby 20000. obyłoby się bez dolewek. gdy olej jest nowy i ma idealne właściwości smarujące nic się nie dzieje.
bez uwag
na niemieckich drogach doskonały, na naszych dziurach czasem nieco za twardy, za to auto trzyma się dobrze drogi. jazda po dziurawych drogach do przyjemności nie należy,zawieszenie za bardzo łomoce i stuka.
do tyłu jeżdzę na lusterka i czujnik cofania i to mi całkowicie wystarcza. do przodu nieco przeszkadzają przednie słupki, ale trzeba dodać że są samochody gdzie widoczność jest dużo gorsza.
wszystko pod ręką. joystick rewelacja. na początku nie byłem przekonany do tego rozwiązania ale szybko zmieniłem zdanie.
zimą czasem klima nie nadąża z odparowaniem tylnej szyby. klima potrafi być dość głośna.
nic dodać nic ująć. wygodnie usiądą zarówno kierowca i pasażer z przodu jak i pasażerowie z tyłu. bagażnik rewelacja, a po złożeniu kanapy robi się z auta ciężarówka :)
tu nie za dobrze. silnik za słabo wyciszony, ale jeżeli jeździ się spokojnie to może być.
mam mieszane odczucia. z jednej strony 1400 kg, cały czas na klimie i światłach, ale z drugiej wg producenta powinno być 6,9 l / 100 km. mnie się nie udaje, a nie mam zbyt ciężkej nogi i mieszkam w małej miejscowości, więc nie stoję w korkach. wg komputera średnie zużycie to 7,2 ale realnie wg własnych wyliczeń wychodzi 7,6. nawet w trasie ciężko zejść poniżej 6 l przy spokojnej jeżdzie. z drugiej strony trasa 800 km z przeciętną prędkością 160 km/h średnio wychodzi 7,5 l więc powiedziałbym nieźle, tym bardziej że momentami auto leciało prawie 200 km/h.
auto kupiłem z gigantycznym upustem więc nie mam prawa być nie zadowolony. komfort i jakość za rozsądne pieniądze.
100 % satysfakcji.
Byłoby bardzo dobrze, gdyby nie ścierające się tarcze hamulcowe. Ja swoje wymieniłem po 45000 km, ale inni nie mają tyle "szczęścia". Założyłem dobre zamienniki i myślę, że to dobry wybór. Innych usterek nie miałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VTi 120KM 88kW [l/100km]

Peugeot 308 I SW