Ocena kierowcy - Peugeot 308 II Hatchback 5d

Tomasz, 7 lat temu
Silnik 1.6 THP 125KM 92kW
Rok produkcji 2014
Peugeot 308 II Hatchback 5d 1.6 THP 125KM 92kW 2013-2014 - Oceń swoje auto
W sumie może ze względu na opinie o autach na F ,chciałem kupić leona lub astrę jednak te i inne marki z silnikami o podobnych parametrach były poza zasięgiem finansowym ,który i tak był początkowo na poziomie ok.30-40 tys. Puga nabyłem na wyprzedaży za 57 500. Oczywiście nie żałuje.
Silnik to jeden z ważniejszych kryteriów przy wyborze auta w moim przypadku i tu jest więcej niż bardzo dobrze.Mocy nie brakuje już od samego dołu i w mieście i trasie.Oleju jak na razie nie dolewałem . Silniki typu thp nie mają najlepszej opinii co do awaryjności szczególnie rozrządu ,w 308 teraz już niedostępne ale są dalej montowane do wyższych klas np.508 i po chorobach wieku dziecięcego widać ze są już dopracowane więc jestem dobrej myśli.
Nie mam nic do zarzucenia choć skok lewara mógłby być trochę krótszy. Faktycznie aluminiowa gałka w lecie trochę mocno się nagrzewa ale za to jaki wygląd.
Zawieszenie jest dosyć miękkie jak na ogólny trend twardych konstrukcji stosowanych dzisiaj na świecie.Oczywiście do pełni szczęścia brakuje tylko wielowachaczowego zawieszania z tyłu zamiast belki skrętnej. Jest jeszcze jedna uwaga a mianowicie na zakrętach szczególnie przy pokonywaniu szyn tramwajowych tylna oś jest bardzo nerwowa i przestawia tył na zewnątrz zakrętu, w starej astrze mam wrażenie że było lepiej bardziej komfortowo .Może będzie jakaś akcja serwisowa bo czytając fora i opinie jest dużo przypadków napraw belki skrętnej.
Do przodu bardzo dobrze ,gorzej do tyłu -czujniki parkowania niezbędne.Poza tym opadający dach ogranicza widoczność we wstecznym lusterku,jednak duuuże lustra boczne w pełni rekompensują tę niedogodność.
Mała kierowniczka to jest to- polecam wszystkim do wypróbowania. Moja wersja to podstawowa acces bez przycisków na kierownicy i dotykowego ekranu ale dzięki dżojstikom po obu stronach wszystko jest dostępne i na miejscu. Brak dedykowanych uchwytów na butelki.
W zimę grzeje w lecie chłodzi b/u.
Z przodu bez uwag, troszkę gorzej z tyłu choć jakiejś tragedii nie ma.
Jest cicho i komfortowo .Żadnych niepokojących i irytujących trzasków skrzypień stuków itp. choć przy hamowaniu silnikiem w oplu było bardziej komfortowo . Jakość materiałów w kokpicie dużo większa niż u konkurencji.
Przegląd 1-szy gratis 2-gi- 880pln m.in. olej filtry i płyn hamulcowy choć płyn nie wiem po co.Spalanie przy 150km/h jedna osoba +bagaż ok.7,1 l/100 , ale przy 90-120 km/h 2-3 osoby można zejść do 5,1 l/100km wszystko zależy od różnych uwarunkowań .
Korekta obrotomierza -Aso gwarancja przy odbiorze.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 THP 125KM 92kW [l/100km]